Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
Mistrzostwa lekkoatletów2019-08-26 13:28:00

W Radomiu odbyły się w dniach 23-25 sierpnia 95. Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Najlepszy wynik uzyskał Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą - 21.83.


KOBIETY

100 m: 1. Ewa Swoboda (AZS-AWF Katowice) 11.21

200 m: 1. Marlena Golla (Podlasie Białystok) 23.50

400 m: 1. Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) 51.48, 2. Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) 51.51, 3. Justyna Święty-Ersetic (AZS-AWF Katowice) 51.63, 4. Małgorzata Hołub-Kowalik (Bałtyk Koszalin) 51.92

800 m: 1. Anna Sabat (Resovia) 2:02.94, 2. Joanna Jóźwik (AZS-AWF Katowice) 2:03.46

1500 m: 1. Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin) 4:13.07, 2. Martyna Galant (OŚ AZS Poznań) 4:14.72, 3. Katarzyna Broniatowska (KS AZS AWF Kraków) 4:17.61

100 m ppł: 1. Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin) 12.82, 2. Klaudia Siciarz (KS AZS AWF Kraków) 12.85

400 m ppł: 1. Joanna Linkiewicz (KS AZS AWF Wrocław) 55.55

3 km z przeszkodami: 1. Mariola Ślusarczyk (UKS Barnim Goleniów) 10:10.60

Chód 5 km: 1. Katarzyna Zdziebło (Stal Mielec) 22:23.64, 2. Małgorzata Cetnarska (Victoria Stalowa Wola) 24:52.65, 3. Antonina Lorek (KS AZS AWF Kraków) 25:41.39

4x100 m: 1. Zawisza Bydgoszcz (Adrianna Sułek, Katarzyna Sokólska, Natasza Weiland, Marika Popowicz-Drapała) 44.94

4x400 m: 1. AZS-AWF Katowice (Karolina Łozowska, Adrianna Janowicz, Diana Gajda, Joanna Jóźwik) 3:34.68

Wzwyż: 1. Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) 1.90

W dal: 1. Joanna Kuryło (KS AZS AWF Wrocław) 6.29

Trójskok: 1. Adrianna Szóstak (OŚ AZS Poznań) 13.30, 2. Gaja Wota (Wawel Kraków) 12.97

Tyczka: 1. Kamila Przybyła (Zawisza Bydgoszcz) 4.25

Kula: 1. Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) 18.57, 2. Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok) 18.15

Dysk: 1. Daria Zabawska (AZS UMCS Lublin) 59.71

Oszczep: 1. Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki) 59.00

Młot: 1. Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) 73.95, 2. Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) 72.76

MĘŻCZYŹNI

100 m: 1. Dominik Kopeć (Agros Zamość) 10.31

200 m: 1. Dominik Kopeć (Agros Zamość) 20.88

400 m: 1. Wiktor Suwara (AZS-AWF Warszawa) 46.35

800 m: 1. Mateusz Borkowski (RKS Łódź) 1:55.19

1500 m: 1. Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) 3:57.60

110 m ppł: 1. Damian Czykier (Podlasie Białystok) 13.37

400 m ppł: 1. Patryk Dobek (MKL Szczecin) 50.34

3 km z przeszkodami: 1. Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) 8:28.99

Chód 10 km: 1. Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej) 42:20.50

4x100 m: 1. AZS-AWF Katowice (Adam Burda, Karol Kwiatkowski, Przemysław Słowikowski, Karol Zalewski) 40.33

4x400 m: 1. Śląsk Wrocław (Tymoteusz Zimny, Radosław Maciąg, Jakub Krzewina, Łukasz Krawczuk) 3:09.06

Wzwyż: 1. Sylwester Bednarek (RKS Łódź) 2.16

W dal: 1. Tomasz Jaszczuk (AZS-AWF Katowice) 8.10 (+2.7), 2. Mateusz Jopek (KS AZS AWF Katowice) 7.85, 3. Mateusz Różański (KU AZS PWSZ w Tarnowie 7.70 (+2.7)

Tyczka: 1. Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz) 5.71, 2. Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) 5.71

Trójskok: 1. Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocłąw) 16.18

Kula: 1. Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn) 21.83, 2. Michał Haratyk (Sprint Bielsko-Biała) 21.45

Dysk: 1. Bartłomiej Stój (AZS KU Politechniki Opolskiej) 64.33, 2. Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław) 63.17

Oszczep: 1. Marcin Krukowski (Warszawianka) 78.70

Młot: 1. Paweł Fajdek (Agros Zamość) 78.61, 2. Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) 74.75


Klasyfikacja klubowa: 1. OŚ AZS Poznań 593 pkt, 2. AZS-AWF Katowice 581, 3. AZS-AWF Warszawa 499... 11. KS AZS AWF Kraków 215, 18. Resovia 122, 21. Wawel Kraków 89, 27. Stal Mielec 58, 40. KU AZS PWSZ w Tarnowie 38, 45. Victoria Stalowa Wola 35, 67. Kraków Athletics Team 16, 75. ULKS Fajfer 2001 Łapanów 8, 86. UKS Tiki-Taka Kolbuszowa 1.


Punktacja wojewódzka: 1. Mazowieckie 1202 pkt, 2. Lubelskie 857, 3. Śląskie 818... 10. Małopolskie 366, 12. Podkarpackie 238.





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty