Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
10. TAURON Festiwal Biegowy zapowiada huczne urodziny2019-05-25 16:06:00

Bogaty, a przy tym zróżnicowany program sportowy, koncerty, spotkania z gwiazdami, ponad 650 tys. zł w nagrodach (!) i – wszystko na to wskazuje – rekordowa frekwencja. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju zapowiada huczne urodziny! Korki od... izotoników i wody mineralnej wystrzelą w uzdrowisku za nieco ponad 100 dni, ale tylko do końca maja obowiązują niższe stawki opłat startowych. Jeśli planujecie start w Krynicy, warto zapisać się już teraz! - zachęcają gospodarze krynickiej imprezy.


Na wyścigi, dla zdrowia i zabawy


TAURON Festiwal Biegowy to jedna z największych, a przy tym najwszechstronniejsza impreza biegowa w Polsce. W ciągu trzech dni rozgrywanych jest tu 30 biegów i marszów na trasach ulicznych i górskich o łącznej długości ponad 300 km. – W programie imprezy coś dla siebie znajdą zarówno początkujący jak i doświadczeni biegacze, Ci biegający rekreacyjnie i zawodowcy ścigający się o nagrody, indywidualiści i drużyny, młodzi i starsi, całe rodziny! – zaprasza Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego i pomysłodawca Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, aktywny biegacz.


Katalog biegów ulicznych w Krynicy-Zdroju otwiera najszybszy bieg na 10 km w kraju - Życiowa Dziesiątka, rozgrywana w randze Mistrzostw Polski Masters. Można też pobiec na 15 km czy półmaraton. Królewskim dystansem imprezy w uzdrowisku jest Koral Maraton. Z kolei konkurencje górskie to dystanse od 2,6 km na wskroś alpejskiej wspinaczki w Biegu na Jaworzynę Krynicką, przez 22 km Runek Run po kultowy Bieg 7 Dolin 34/64/100 km. Urodzinową nowością w programie są biegi na 80 i 117 km, z premierowym dla Festiwalu odcinkiem trasy między Rogaczem a Rytrem.


Biegowym harpaganom dedykowana jest festiwalowa etapówka - Brubeck Iron Run, którą wydłużono w tym roku do 100 mil (160 km). Przez 3 dni uczestnicy wystartują aż 9 razy w górach i na ulicy o różnych porach dnia. Prócz rywali, biegacze zmagają się tu z samym sobą - ze zmęczeniem, sennością. – Czasu na regenerację jest mało, bo kolejne biegi startują w kilkugodzinnych odstępach. A jeszcze trzeba się zmieścić w ostrych limitach czasowych… – wskazuje Zygmunt Berdychowski, który w 2015 r. sam ukończył tę morderczą konkurencję.


W programie sportowym Festiwalu są też konkurencje klasyczne (Krynicka Mila), biegi typu fun run (Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie), Bieg Kobiet, biegi dla dzieci i młodzieży (od 300 m do 1 km) i propozycje dla całych familii - Rodzinny Bieg Nocny 5 km, Sztafeta Deptaka czy klasyfikacja „Najszybsza rodzina” w której poszczególni członkowie rodziny rywalizują w biegach na 1, 10 i 21 km. Z kolei miłośnicy marszów nordyckich ścigają się o medale Mistrzostw Polski w nordic walking, a w marszu „Przegoń Zawał” wspierają profilaktykę chorób układu krwionośnego. 


Meta biegu to... dopiero początek atrakcji! 


Dla uczestników dziesiątej edycji TAURON Festiwalu Biegowego kryniccy organizatorzy przygotowują okazałe nagrody o rekordowej wartości ponad 650 tys. zł. Najwyższe nagrody otrzymają Ci zawodnicy, którzy wzniosą się na - nomen omen - wyżyny swoich umiejętności i pobiją polski rekord trasy Życiowej Dziesiątki (premia 10 tys. zł) oraz rekordy trasy Biegu 7 Dolin 100 km (15 tys. zł premii – w sumie 40 tys. zł za zwycięstwo i rekordowy bieg w tej konkurencji). W sumie blisko pół miliona złotych zostanie wypłaconych w gotówce!


To nie koniec nagród, bo jeden z uczestników Festiwalu odjedzie do domu nowiutkim samochodem! Wieloletni sponsor nagrody - Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral” z Nowego Sącza - obiecało biegaczom wyjątkowy, urodzinowy egzemplarz auta! – Biegacze sami zapracują sobie tę nagrodę, co oczywiście służy propagowaniu idei biegania. Bardzo nas to cieszy, bo dyscyplina zdobywa kolejne rzesze zwolenników – mówi Mariusz Jurek, dyrektor generalny PPL Koral.

TAURON Festiwal Biegowy to także bogaty program imprez towarzyszących - koncerty, targi EXPO oraz Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze z warsztatami i spotkaniami z osobistościami świata sportu. W ubiegłych latach Krynicę odwiedzili m.in.  ś.p. Irena Szewińska, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart-Witan, Oktawia Nowacka, Denis Urubko, Marcin Lewandowski, Adam Korol czy trener Bogdan Wenta. Nazwiska gości tegorocznej edycji oraz artystów, którzy zaprezentują się na festiwalowej scenie - jak na festiwal przystało - poznamy w wakacje. 


Kurs na rekord! Przyłącz się! 


W 2018 r. w Krynicy pakiety startowe TAURON Festiwalu Biegowego odebrało 8,6 tys. osób z Polski i zagranicy, co jest rekordem frekwencji Festiwalu. Zapisy do dziesiątej edycji wskazują, że wynik ten może zostać poprawiony! Na nieco ponad trzy miesiące przed startem lista zgłoszeń jubileuszowej edycji Festiwalu obejmuje już blisko 6 tys. osób. 


Zgłoszenia przyjmowane są w portalu www.festiwalbiegowy.pl. 1 czerwca nastąpi zmiana zmiana progu opłat startowych na wyższe. – Warto zapisać się już teraz. Do końca maja obowiązują niższe opłaty startowe – zachęca Anna Czerwińska, prezes Fundacji „Festiwal Biegów”, organizatora TAURON Festiwalu Biegowego. 


Jak wyliczają organizatorzy, przy wcześniejszym zgłoszeniu najwięcej oszczędzą uczestnicy najtrudniejszych, najdłuższych i najbardziej popularnych biegów Festiwalu - różnica we wpisowym do Iron Run i Biegu 7 Dolin na dystansach od 64 do 117 km to 40 zł. Wpisowe do Koral Maratonu i półmaratonu wzrośnie o 20 zł, półmaratonu, Życiowej Dziesiątki - o 10 zł. 


– Przypominamy również, że wraz ze zmianą progów automatycznie zmieniają się kwoty opłat startowych w dokonanych, ale niepotwierdzonych wpłatą zapisach. Tylko opłacone zgłoszenie jest gwarancją otrzymania i odebrania w biurze zawodów pakietu startowego 10. TAURON Festiwalu Biegowego – wyjaśnia Anna Czerwińska. 


Dokończenia, a także aktualizację zgłoszenia (jeśli np. chcemy zmienić wybrane wcześniej biegi) umożliwia Profil Uczestnika Festiwalu Biegowego. Logując się do niego możemy szybko i bezkosztowo opłacić start w Krynicy (link poniżej). Wpłat za udział  10. TAURON Festiwalu Biegowym można dokonywać także bezpośrednio na konto Fundacji „Festiwal Biegów” (numer rachunku dostępny jest w regulaminie imprezy).


10. TAURON Festiwal Biegowy – 6-8.09.2019, Krynica-Zdrój:

Program sportowy: https://bit.ly/2JSTFFj 

Regulamin imprezy: https://bit.ly/2HvZ3wm 

Profil uczestnika (nieopłacone zgłoszenia): https://bit.ly/2PVg7i7 

Rejestracja uczestników: https://bit.ly/2SXCFQh 

Partnerem tytularnym 10. TAURON Festiwalu Biegowego jest TAURON Polska Energia SA. 


Partnerami imprezy są: Miasto i Gmina Krynica-Zdrój, Miasto i Gmina Muszyna, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów, MOSiR w Krynicy-Zdroju, Małopolska, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”, Bakalland, Maspex, Muszynianka, Brubeck. 

Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.


Źródło: Fundacja „Festiwal Biegów”

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty