Strona główna > Inne > Tenis stołowy > Ekstraklasa kobiet
Bronowianka i Gorce zgodnie z planem2009-11-15 21:15:00 MAS

7. kolejka ekstraklasy pingpongistek przyniosła małe niespodzianki. AZS Częstochowa wygrał z SKTS Sochaczew, Gorzovia we własnej hali nie poradziła sobie z Warmią Lidzbark Warmiński, która w sześciu wcześniejszych spotkaniach nie odniosła zwycięstwa. Planowe wyniki padły w meczach krakowskiej Bronowianki i Gorców Nowy Targ.

O porażce drużyny z Sochaczewa 2-3 w Częstochowie zadecydowała niespodziewana przegrana w ostatniej partii Natalii Partyki z Agatą Pastor. Częstochowianka piątego seta wygrała 12-10, wcześniej z częstochowską Chinką Yang Xin przegrała jej rodaczka w barwach Sochaczewa Zhao Xia.

Bronowianka we własnej hali poradziła sobie z MKSTS-em Polkowice. Wygrała prawdzie 3-1, ale po solidnej walce. Po łatwej wygranej bronowickiej Wang Qian nad Lenką Harabaszovą, Renata Gumula w bardzo ciekawej, pełnej efektownych wymian potyczce pokonała Chinkę Yu Ying i wydawało się, że krakowianki są na prostej drodze do zwycięstwa w całym meczu 3-0. W kolejnej partii Antonina Szymańska w pięciu setach uległa jednak reprezentantce Polski Katarzynie Grzybowskiej. Dopiero więc chiński pojedynek zdecydował o wyniku. Wang Qian pokonała w nim Yu Ying 3-0. Bronowianka z rozegranym już awansem meczem 9. kolejki z Nadarzynem zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Gorce Nowy Targ doznały siódmej porażki w ekstraklasie, tym razem z AZS UE Wrocław. To był pierwszy rywal, który napotkał w Nowym Targu nieco większy opór. Powalczyła zwłaszcza Izabela Godlewska, która wygrała z Chinką Shang Ying Ya dwie sety, jeszcze jednego Małgorzata Kalawa urwała Darii Łuczakowskiej. Na żadną stratę  w spotkaniu z Pauliną Kowalczyk nie pozwoliła sobie Anna Janta-Lipińska.
Nowotarżanki nastroje poprawiły sobie w niedzielę w występach indywidualnych w wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym seniorek w Krakowie. Na podium kobiet były same reprezentantki Gorców -  wygrała w gronie 16 uczestniczek Małgorzata Kalawa przed Pauliną Kowalczyk i Mają Krzewicką. Czołowe zawodniczki Bronowianki Antonina Szymańska i Renata Gumula nie startowały, mają limity na turniej ogólnopolski. Rywalizację mężczyzn w Małopolsce wygrał niestrudzony Dariusz Kiełb, pingpongowy obieżyświat, obecnie w barwach Opoki Trzebinia. Wspólnie z kolegami klubowymi Jakubem Perkiem i Krzysztofem Kaczmarkiem (obaj z limitami) będą reprezentować Małopolskę na II OTK.