Strona główna > Inne > Tenis stołowy > Ekstraklasa kobiet
Szymańska ograła Partykę, Bronowianka potwierdza medalowe aspiracje2009-11-08 00:02:00

Pingpongistki Bronowianki potwierdziły medalowe aspiracje, pokonując w 6. kolejce ekstraklasy na wyjeździe SKTS Sochaczew 3-2. Dwa punkty dla krakowianek zdobyła Chinka Wang Qian, a trzeci - sprawiając sporą niespodziankę - Antonina Szymańska, która pokonała srebrną medalistkę ME w polskiej drużynie Natalię Partykę.

SKTS Sochaczew - Bronowianka Kraków 2-3

Wyniki gier: Zhao Xia  - Antonina Szymańska 3-2 (11-7,11-4,6-11,6-11,11-6), Natalia Partyka - Wang Qian 1-3 (10-12,9-11,11-9,5-11), Marta Piłka - Renata Gumula 3-1 (11-9,6-11,11-9,11-6), Zhao Xia - Wang Qian 0-3 (8-11,7-11,8-11), Natalia Partyka - Antonina Szymańska 1-3 (14-12,5-11,4-11,8-11).

Szymańska zasygnalizowała wysoką formę już w pierwszym pojedynku meczu, dopiero po pięciu setach ulegając jednej z mocniejszych Chinek w polskiej lidze Zhao Xia (zresztą byłej zawodniczce klubu z Bronowic). Ta niespodziewanie skończyła mecz bez zdobyczy, bo w drugim występie poległa w chińskim boju z Wang Qian. Ponieważ między tymi grami Wang poradziła sobie też z Natalią Partyką, a Renata Gumula przegrała z Martą Piłką, o wyniku spotkania miała zadecydować piąta gra - Partyki z Szymańską. Zawodniczka Bronowianki po przegraniu na przewagi pierwszego seta, nadspodziewanie łatwo wygrała trzy kolejne, pieczętując tak piąte zwycięstwo zespołu w tym sezonie.