Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet
Orlen Liga: Muszynianka zwycięsko odrobiła zaległości2013-01-31 06:50:00

W zaległym meczu 10. kolejki Orlen Ligi BPS Muszynianka Fakro Muszyna po 68 minutach gry pokonał ostatnią drużynę tabeli AZS Metal – Fach Białystok 3-0.

Drużyna z Muszyny wyszła na parkiet szóstką, złożoną tylko ze zmienniczek. W pierwszym secie pomimo dużych zmian w ustawieniu, zespół z Muszyny pokazał swoją dużą przewagę . Gospodynie tylko do pierwszej przerwy technicznej prowadziły w miarę wyrównaną grę. Druga przerwa techniczna to wysokie prowadzenie muszynianek. Po szybkich atakach Gajgał-Anioł, Sieradzan i Kasprzak było 16:10 dla mineralnych, które szybko zakończyły seta.

Druga część meczu okazała się zacięta. Muszynianki zbyt szybko uwierzyły, że mecz jest łatwy do wygrania. Ich dekoncentracja spowodowała, że akademiczki prowadziły 8:6. W końcówce seta , ku zaskoczeniu wszystkich po akcjach Kurnikowskiej i Chmiel było 22:19. Konsekwentna gra oraz silne ataki Rousseaux i Sieradzan powstrzymały jednak AZS, doprowadzając do wyniku 24:23, a potem wygrania drugiego seta.

W trzecim secie od początku lekką przewagę miały muszynianki, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:6. Tymczasem znów Kurnikowska skutecznie prowadziła grę swojej drużyny i zrobiło się 9:9. Mineralne szybko zdobyły dwa punkty, ale gospodynie nie pozwalały muszyniankom na wypracowanie większej przewagi, które prowadziły różnicą 2-3 punktów. Ostatecznie muszynianki, dzięki skutecznym atakom Kasprzak, która zdobyła w całym meczu 14 punktów, Gajgał-Anioł oraz Dziękiewicz wygrały spotkanie.

AZS Metal - Fach Białystok - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna  0:3 (14:25, 23:25, 21:25).
AZS Metal-Fach Białystok: Polak, Kurnikowska, Tomsia, Grant, Chmiel, Bulbak, Kutikow (libero)
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna: Kaczmar, Gajgał-Anioł, Sieradzan, Rousseaux, Dziękiewicz, Kasprzak, Maj (libero)
MVP: Eleonora Dziękiewicz