Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet
Rewanż muszynianek w trzech setach2013-01-26 21:15:00

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro pokonały PTPS Piła 3:0 (27:25, 25:13, 25:21) w meczu 16. kolejki ORLEN Ligi. To udany rewanż za porażkę w pierwszej rundzie.

Bardziej zacięty był tylko pierwszy set. Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8-6, potem 10:8, 12:8, 13:11, 15:13. Po drugiej przerwie technicznej zawodniczki z Muszyny powiększyły przewagę do czterech punktów (20:16, 22:18), jednak bardzo szybko ją roztrwoniły. Pilanki wyrównały stan seta (24:24), a chwile później miały piłkę setową (24:25). Mineralne się wybroniły, a potem wygrały dwie kolejne akcje.
Pozostałe partie miały od początku do końca pod kontrolą.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – PTPS Piła 3:0 (27:25, 25:13, 25:21)
Bank BPS Muszynianka Fakro: Werblińska, Dziękiewicz, Popović, Gajgał – Anioł, Rousseaux, Serena, Maj oraz Bednarek–Kasza,  Sieradzan, Kaczmar, Kasprzak, Jagieło.
PTPS Piła: Kuligowska, Martałek, Malesevic, Lis, Krawulska, Wysocka oraz Naczk, Paszek, Kajzer, Borek.
MVP: Eleonora Dziękiewicz.

Siódemka Legionovia - Aluprof BKS Bielsko-Biała 1:3 (18:25, 25:23, 15:25, 23:25)
AZS Białystok - Budowlani Łódź 1:3 (25:20, 24:26, 14:25, 23:25)

Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)