Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet
Mocne nerwy Muszynianki we Wrocławiu2013-01-19 23:32:00

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro wygrały w 15. kolejce Orlen Ligi z Impelem Wrocław 3-1. Mecz był bardzo wyrównany.

Impel Wocław – Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 1:3 (25:18, 15:25, 27:29,26:28)
Impel Wrocław: Konieczna, Wilson, Pyziołek, Rosner, Djurisic, Ognjenović, Medyńska oraz Polak.
Bank BPS Muszynianka Fakro: Werblińska, Bednarek – Kasza, Popović, Kasprzak, Gajgał – Anioł, Serena, Maj oraz Rousseaux, Jagieło.
MVP: Anna Werblińska

Impel wysoko wygrał pierwszego seta. Drugi rozpoczął się po myśli muszynianek, które wyszły na prowadzenie 3:1. Na przerwie technicznej Mineralne prowadziły 8:4. Zawodniczki z Muszyny utrzymywały kilkupunktową przewagę (10:7, 13:9, 15:11), a po drugiej przerwie technicznej wzrastała przewaga wicemistrzyń kraju (19:11, 22:14), które pewnie wygrały drugą partię 25:15.

Dwa kolejne sety przyjezdne wygrywały dopiero na przewagi. W III secie podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły już 23:19, 24:20, ale gospodynie wybroniły cztery piłki setowe, doprowadzając do wyrównania 24:24. Po emocjonującej końcówce z wygranej cieszył się Bank BPS Muszynianka Fakro, który zwyciężył 29:27.

Czwarty set zaczął się od prowadzenia przyjezdnych 4:1. W końcówce znów miały kilka oczek w zapasie (21:18, 24:20) i znów gospodynie obroniły cztery piłki, tym razem już  meczowe. I znów z próby sił i nerwów znów zwycięsko wyszła Muszynianka (28:26).