Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet
Niespodziewanie dużo pracy Muszynianki przed świętami2012-12-22 23:00:00

Pięciosetowym bojem z Siódemką Legionovią zakończyły rok siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro. Odniosły w nim zwycięstwo za 2 punkty.

Siódemka Legionovia  - Muszynianka Muszyna 2:3 (25:19, 15:25, 25:20, 11:15)

Siódemka Legionovia: Sołodkowicz, Skorupa, Gierak, Maciejczyk, Łukaszewska, Marinova, Siwka oraz Bawoł.

Bank BPS Muszynianka Fakro: Werblińska, Bednarek – Kasza, Popović, Gajgał –Anioł, Rousseaux, Serena, Maj (libero) oraz Jagieło, Dziękiewicz, Sieradzan.
MVP: Valentina Serena

Wicemistrzynie Polski pojechały do Legionowa w świątecznych nastrojach. To szybko się zemściło, bo gospodynie zaskoczyły niezłym serwisem i wygrały pierwszego seta. W drugiej partii role się odwróciły - Legionovia nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Bardzo dobra skuteczność środkowych - Eleonory Dziękiewicz i Agnieszki Bednarek Kaszy - uniemożliwiały zdobywanie kolejnych punktów przez siatkarki beniaminka.

W trzecim secie Legionovia objęła prowadzenie w pierwszej akcji i do końca nie wypuściła go z rąk, ale koncentracji nie utrzymała w czwartym secie. Pięciopunktową przewagę, jaką przyjezdne uzyskały podczas pierwszej przerwy technicznej, utrzymywały przez dłuższy czas. Legionovii udało się jednak odrobić pięć oczek w krótkim czasie, ale to był jedyny taki zryw w tej partii, bowiem wkrótce w polu zagrywki i w ataku brylować zaczęła Anna Werblińska. Gospodyniom zabrakło argumentów, a o wszystkim miał zadecydować tie-break.

W decydującej odsłonie spotkania gospodynie nie były w stanie przeciwstawić się bardziej doświadczonym zawodniczkom z Muszyny. Gdy przyjezdne zdobyły kilka punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 8:6, a potem 11:7 pewne było, że wywiozą zwycięstwo z Legionowa.