Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet
Muszynianka wygrała z mistrzem Polski2012-12-17 09:36:00

W hicie 11. kolejki ORLEN Ligi Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna wygrał we własnej hali z Atomem Trefl Sopot 3:1. Było to drugie zwycięstwo ekipy z Muszyny w tym sezonie nad mistrzem  kraju.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Atom Trefl Sopot 3:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:11).

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna: Werblińska, Bednarek – Kasza, Popović, Gajgał –Anioł, Rousseaux, Serena, Maj oraz Jagieło, Dziękiewicz, Sieradzan.
Atom Trefl Sopot: Coimbra, Bełcik, Szeluchina, Kwiatkowska, Łukasik, Cabrera, Zenik oraz Kuziak, Podolec, Wilk.
MVP Sanja Popović.

Pierwszy set na swoim koncie zapisał Atom, ale kolejne już dość łatwo wygrywała Muszynianka. Tylko w trzeciej partii walki było więcej.

Rozpoczęła się od gry punkt za punkt (3:3, 5:5). Na pierwszej przerwie technicznej Mineralne po ataku Sanji Popović prowadziły 8:6. Po przerwie utrzymywała się przewaga gospodyń (11:9, 13:10, 15:13), na kolejnej przerwie technicznej Muszynianka prowadziła 16:14. Tuż po powrocie na parkiet sopocianki wyrównały stan seta na 17-17. Jednak kolejne siedem akcji „padło łupem” Banku BPS Muszynianki Fakro, który wyszedł na prowadzenie 24:17.  Bardzo dobrą pracę przy serii punktowej muszynianek odegrały zagrywki Valentiny Sereny. Atomówki starały się odrobić straty, jednak przewaga wicemistrzyń kraju okazała się za duża i to Mineralne cieszyły się z wygranej 25:22.
W czwartym secie miejscowe łatwo sięgnęło po zwycięstwo.