Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa kobiet
Łatwe zwycięstwo Muszynianki w Orlen Lidze2012-11-25 20:05:00

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna po trzech porażkach z rzędu odniósł wreszcie zwycięstwo. W ósmej kolejce Orlen Ligi muszynianki bardzo pewnie pokonały Pałac Bydgoszcz 3:0. Jedynie w pierwszym secie przyjezdne były równorzędnym przeciwnikiem dla siatkarek z Muszyny.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:17, 25:12)

Bank BPS Muszynianka Fakro: Werblińska, Dziękiewicz, Bednarek–Kasza, Popović, Kasprzak, Serena, Maj, oraz Rousseaux, Gajgał–Anioł, Sieradzan, Kaczmar, Jagieło.
Pałac: Schulz, Martinez Adlun, Mazurek, Grejman, Adams, Czyżnielewska, Kuehn–Jarek oraz Liliom, Sosnowska, Biedziak, Krzywicka.

Początek meczu ułożył się po myśli bydgoszczanek, które wyszły na prowadzenie 5:2. Mineralne zdołały jednak szybko wyrównać 7:7, by na pierwszej przerwie technicznej prowadzić 8:7. Od pierwszej przerwy technicznej trwała wyrównana walka, żadnej ekipie nie udało się zdobyć większej przewagi (10:10, 12:12). Na kolejnej przerwie technicznej wicemistrzynie Polski posiadały dwa „oczka” przewagi (16:14). Przerwa pozytywnie wpłynęła na zawodniczki Pałacu, które szybko wyrównały 16:16, a chwilę później prowadziły. Przewaga przyjezdnych w kolejnych akcjach wzrosła do dwóch punktów (19:17, 21:19). Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie dały za wygraną, wyrównały stan seta 21:21, by chwilę później cieszyć się z wygranej w pierwszym secie 25:23.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki jedynie do stanu 3:3. Kolejne akcje należały do Mineralnych, które wyszły na prowadzenie 6:3. Na pierwszej przerwie technicznej zawodniczki z Muszyny prowadziły już 8:3. Po przerwie przewaga muszynianek szybko stopniała do jednego punktu (9:8). Chwila nieuwagi w ekipie z Bydgoszczy i Bank BPS Muszynianka Fakro wyszedł ponownie na prowadzenie (12:8). Podczas drugiej przerwy technicznej na tablicy wyników widniał  16:11 dla gospodarzy. Utrzymywała się przewaga siatkarek z Muszyny (18:14, 20:16, 22:16), które drugą partię wygrały pewnie 25:17.

Pierwsze akcje trzeciego seta należały do siatkarek z południa Polski, które wyszły na prowadzenie 3:1. Ekipa Pałacu Bydgoszcz nie dawała za wygraną, stąd chwilę później był remis 4:4. Kolejne cztery akcje „padły łupem” muszynianek i to one prowadziły na przerwie technicznej 8:4. Po powrocie na parkiet Mineralne kontrolowały sytuację na parkiecie, powiększając swoją przewagę (10:5, 12:5, 14:5). Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki Bogdana Serwińskiego prowadziły aż 16:5. Muszynianki pewnie zmierzały po zwycięstwo w secie (18:9, 21:11 23:11). W ostateczności ekipa z Muszyny zwyciężyła 25:12, a cały mecz 3:0.