Strona główna > MISTRZOSTWA EUROPY - FRANCJA 2016
Rosja na kolanach, Walia mistrzem grupy2016-06-21 01:10:00

GRUPA B, Tuluza: Rosja - Walia 0-3 (0-2)

0-1 Ramsey 11

0-2 N. Taylor 20

0-3 Bale 67

Sędziował Jonas Eriksson (Szwecja). Żółte kartki: Mamaev - Vokes. Widzów 28 840.

ROSJA: Akinfeev - Smolnikov, V. Berezutski (46 A. Berezutski), Ignashevich, D. Kombarov - Mamaev, Glushakov - Smolov (70 Samedov), Shirokov (52 Golovin), Kokorin - Dzyuba.

WALIA: Hennessey - Gunter, Chester, A. Williams, Davies, N. Taylor - Allen (74 Edwarda), Ledley (76 King), Ramsey - Bale (83 Church), Vokes.

Walia znokautowała sensacyjnie Rosję i została nieoczekiwanie mistrzem grupy B, przed Anglią. Kapitalny mecz zagrał Gareth Bale, który ustalił wynik i objął - z trzema golami na koncie - prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Walijczycy mogli zdobyć pierwszego gola już w 1. minucie, lecz Bale trafił z 16 m w słupek. Dziesięć minut później było 1-0 dla wyspiarzy, którzy przechwycili piłkę w środku pola, a następnie szybko ją rozegrali. Allen podał do wychodzącego na czystą pozycję Ramseya, a ten przelobował bramkarza. W 20. minucie Bale dograł na wolne pole do obrońcy N. Taylora, który na raty pokonał Akinfeeva.

Rosjanie mieli okazję do zdobycia kontaktowego gola w 27. minucie, ale strzał Dzyuby zdołał odbić Hennessey. Trzy minuty później z kolei popisał się golkiper rosyjski broniąc uderzenie Vardy'ego.

Po przerwie sukces Walii przypieczętował jej as atutowy Bale, który dostał piłkę od Ramseya i mając przed sobą tylko Akinfeeva strzelił do siatki.

Na 5 minut przed końcem szansę na honorowe trafienie dla Rosji zmarnował Dzyuba.

Po meczu Leonid Slutski, trener pokonanych, podał się do dymisji.