Strona główna > MISTRZOSTWA EUROPY - FRANCJA 2016
Cenny remis Słowaków z Anglią2016-06-21 00:54:00

GRUPA B, Saint-Étienne: Słowacja - Anglia 0-0

Sędziował Carlos Velasco Carballo (Hiszpania). Żółte kartki: Pečovský - Bertrand. Widzów 39 051.

SŁOWACJA: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan - Mak, Kucka, Pečovský (67 Gyömber), Hamšík, Weiss (78 Škriniar) - Duda (57 Švento).

ANGLIA: Hart - Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand - Henderson, Dier, Wilshere (56 Rooney) - Lallana (61 Alli), Vardy, Sturridge (76 Kane).

Mimo ogromnej przewagi Anglików (28:4 w strzałach) nie zdołali oni strzelić bramki. Trener Roy Hodgson dokonał aż sześciu zmian w składzie, lecz nie przełożyło się to na wynik.

I połowa należała zdecydowanie do wyspiarzy. Najlepszą okazję miał Vardy w 17. minucie, ale w sytuacji "sam na sam" strzelił w bramkarza.

Po przerwie Słowacy mogli skorzystać z błędu Smallinga w 52. minucie, szczęściu jednak nie pomógł Mak. Minutę później Clyne uderzył z 5 m, ale najlepszy zawodnik na boisku, czyli golkiper Kozáčik, zapobiegł utracie gola. W 61. minucie z prawej strony Henderson dograł na lewo do nadbiegającego Alliego, lecz piłkę zdążył wybić sprzed bramki Škrtel.