Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
Austriacy w Zabierzowie (FOTO)2013-03-12 23:27:00

Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów rozegrała dwa mecze z austriacką drużyną V-ligową USV Kautzen, wygrywając 4-0 i 7-0.

8 marca, J&J Sport Center Skotniki:

Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów - USV Kautzen 4-0 (1-0)

Gole: testowany 3, Wcisło

AP: Szarek (60 Herdzik) - Majgier, Ramut, testowany, Rapacz, Wąchol, Mazur (46 Winnicki), Jańdura, Twaróg (60 Burda), Wcisło, Góra.

W pierwszym meczu Akademia (oparta na juniorach) odniosła pewne zwycięstwo aplikując rywalom cztery bramki. Obie drużyny wyszły na boisko bardzo zmotywowane, co było widoczne w początkowych fragmentach. Pierwszego gola dla zabierzowian strzelił zawodnik testowany, wykorzystując dobre dośrodkowanie Wcisły z rzutu rożnego. Goście szybko próbowali zareagować. Jeden z Austriaków lobował zbyt daleko wysuniętego Szarka, lecz golkipera uratowała popreczka. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po przerwie goście wyszli bez dwóch kontuzjowanych zawodników odpowiedzialnych za rozgrywanie, co odbiło się na późniejszej postawie drużyny. Po kolejnym zagraniu Wcisły z rzutu wolnego, drugą bramkę dla AP zdobył testowany, który umiejętnie znalazł się w polu karnym. Trzeciego gola dla Akademii uzyskał asystent z dwóch poprzednich sytuacji - Wcisło. Z lewej flanki dorzucał piłkę w pole karne, a ta przelatując tuż nad zaskoczonym bramkarzem Austriaków wpadła do siatki - gol z serii "stadiony świata". Zwieńczenia meczu dokonał gracz testowany, który po rajdzie przez pół boiska i doskonałym strzale z 20 m skompletował hat-tricka. Rywale mieli jedną dobrą sytuację, lecz uderzający z bliskiej odległości głową jeden z Austriaków spudłował.

9 marca, stadion Akademii w Zabierzowie:

Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów - USV Kautzen 7-0 (4-0)

7-0 Strojek 74

AP: Herdzik (65 Szarek) - Krauz (60 Wysokiński), Matys, Skwarczeński, Ruszkiewicz (60 testowany), Więckowski, Królikowski, Kowalik (60 Strojek), Zalewski, Skórski, Salamon.

W sobotnie popołudnie Akademia odniosła zwycięstwo w drugim meczu z USV Kautzen. Mecz odbył się na stadionie w Zabierzowie, gospodarze podczas przygotowań po raz pierwszy mieli okazję zagrać na trawiastym boisku.

Od początku lepiej prezentowali się miejscowi, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Pierwsza bramka padła w 32. minucie, a jej autorem był Zalewski. Po podaniu Kowalika, popisał się pięknym strzałem ze skraju pola karnego w same "widły". 3 minuty później było 2-0, za sprawą Skórskiego, który wykorzystał dobre podanie Zalewskiego z bocznej strefy boiska. Na 3-0 podwyższył Więckowski płaskim strzałem, po kolejnym dobrym zagraniu Zalewskiego. Tuż przed końcem I połowy Akademia zdobyła jeszcze jedną bramkę. Po błędzie bramkarza Austriaków, piłkę przejął Skórski i z bliskiej odległości posłał ją do pustej bramki. USV Kautzen oddało w tym okresie jeden strzał, lecz nie sprawił on kłopotu bezrobotnemu Herdzikowi.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił i nadal atakowała Akademia. Piąty gol dla gospodarzy to kopia ostatniej sytuacji bramkowej sprzed przerwy. Po nieporozumieniu bramkarza i jednego z obrońców, futbolówkę do pustej siatki z bliska skierował Więckowski. W 62. minucie strzałem ze skraju pola karnego na listę strzelców po raz drugi wpisał się Zalewski, rozgrywający bardzo dobre spotkanie. Wielkie strzelanie dla Akademii zakończył w 74. minucie Strojek, ładnym uderzeniem  z rzutu wolnego. Austriacy, tak jak i w I połowie mieli swoje sytuacje, lecz nie zagrozili w wielkim stopniu bramkarzowi Akademii.

Źródło: akademia2011.pl