Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Bochnia)

Sędziowała Angelika Kuryło. Żółte kartki: Dudek, T.Wilk (Ż).
Widzów 100.
TRZCIANA:
Piszczek - Król, Dudzic, S. Ujejski, Konopka, Hojda, M.Ujejski (46 J. Pastuszak), Gumuliński (78 Dutkiewicz), Robak (75 B. Kukla), K.  Grabias (64 Kowalski), Krakowski.
ŻUBR: Miernik - Kurek, Migas, Czubek, T.  Wilk, Kaźmierek, Panna, Guban (72 M. Wilk), Góra, Dudek, Rakoczy (80 Nagrodzki).

Zespół Trzciany od początku zaatakował bramkę rywala. Na efekty nie trzeba było czekać długo. W 9. minucie Krzysztof Grabias otworzył wynik spotkania, pokonując głową Miernika.
Gospodarzy przeważali  w środku pola, natomiast defensywa nie pozwalała drużynie z Gawłówka na stworzenie poważniejszego zagrożenia. Większość akcji Żubra kończyła się na 20-30 metrze bramki bronionej przez Piszczka. Natomiast w 24. minucie na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Krzysztof Grabias. Młody napastnik Trzciany odnotował udany występ.
Druga połowa była już bardziej wyrównana, gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Goście z minuty na minutę grali coraz lepiej. Efektem tego był gol strzelony po zamieszaniu w polu karnym przez Dudka w 58 minucie. Zdobycie bramki kontaktowej przyczyniło się do jeszcze większych emocji w tym spotkaniu. Wynik jednak nie uległ już zmianie i  pierwsze zwycięstwo tej wiosny drużyny Trzciany stało się faktem. Trzy punkty wywalczone na początek rundy wiosennej muszą cieszyć sympatyków klubu. Dały awans w tabeli na 11. miejsce i nadzieję na końcowy sukces, jakim będzie kolejny raz utrzymanie w lidze.