Facebook
kontakt
logo
Strona główna > MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
Mistrz Adam Sokołowski omnibusem2021-06-26 07:27:00

Adam Sokołowski, notariusz z Kluczborka, zdominował cykl konkursów wiedzy sportowej "Omnibus Sportowy", organizowany w Darłowie. 24-krotny mistrz Polski kibiców uzyskał ponad 100 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji i prawie 200 nad trzecim.


OMNIBUS SPORTOWY NIEPODLEGŁA 1918-2021


Łącznie w trzech edycjach konkursu wzięło udział 26 osób.

2018 r. – konkurs poświęcony 100-leciu Niepodległości

2019 r. – konkurs poświęcony 100-leciu związków sportowych

2020/2021 – konkurs poświęcony Bitwie Warszawskiej i Powstaniom Śląskim


Klasyfikacja:

1. Adam Sokołowski (Kluczbork) 623,5 pkt

2. Stefan Śliwa (Świebodzice) 510 pkt,

3. Mirosław Mikołajewski (Olsztyn) 445 pkt

4. Bogdan Żebrowski (Wyszków) 442 pkt

5. Andrzej Melniczak (Konin) 309 pkt

6. Leszek Hajduga (Świdnica) 309 pkt


W konkursie, który odbył się w miniony weekend, pytania dotyczyły następujących tematów:

1. Ciekawostki i kwalifikacje olimpijskie

2. Historia startów Polaków Tokio 1964 – Tokio 2021

3. Historia PKOl

4. Ruch olimpijski MKOl

5. Najlepsi z Najlepszych – 15 najlepszych sportowców Polski w historii

Do zdobycia było 400 punktów, ale pytania były tak trudne, że nawet mistrz Sokołowski zdobył "tylko" 282.


Klasyfikacja:

1. Adam Sokołowski (Kluczbork) 282 pkt (I 36, II 73, III 28, IV 32, V 113)

2. Stefan Śliwa (Świebodzice) 222 pkt (31+51+19+103)

3. Bogdan Żebrowski (Wyszków) 217 pkt (26+55+16+21+99)

4. Andrzej Melniczak (Konin) 192 pkt (23+41+10+22+78)

5. Sławomir Podrzycki (Poznań) 184 pkt (27+37+9+24+87)

6. Mirosław Mikołajewski (Olsztyn) 178 pkt (23+41+10+22+82)

7. Leszek Hajduga (Świdnica) 168 pkt (34+24+10+12+81)

8. Mirosław Prętkowski (Gostyń) 161 pkt (19+33+9+22+78)

9. Ryszard Sobkowiak (Poznań) 140 pkt (14+26+5+14+81)

10. Wiesław Nowak (Gorzów Wlkp.) 136 pkt (13+29+5+20+66)

11. Adam Rzegocki (Rzeszów) 135 pkt (8+26+5+11+85)

12. Artur Wiśniewski (Luboń) 110 pkt (8+17+6+16+63)

13. Stanisław Kamiński (Warszawa) 108 pkt (9+18+8+17+58)

14. Kazimierz Częścik (Darłowo) 52 pkt (2+1+1+2+43)

15. Gabriel Pawłowski (Darłowo) 15 pkt (1+2+1+1+10)

16. Szymon Masłowski (Darłowo)


W części konkursowej dotyczącej najlepszych sportowców w historii 100-lecia Polski triumfował Adam Sokołowski - 113 pkt.


Konkurs: 100 lat Polskiego Kolarstwa 1920-2020, MISTRZ – ZNAWCA KOLARSTWA POLSKIEGO

1. Adam Sokołowski (Kluczbork) 70 pkt/100 możliwych

2. Stefan Śliwa (Świebodzice) 66 pkt

3. Bogdan Żebrowski (Wyszkó) 61 pkt

4. Mirosław Mikołajewski (Olsztyn) 56 pkt

5. Sławomir Podrzycki (Poznań) 50 pkt

6. Andrzej Melniczak (Konin) 48 pkt

7. Leszek Hajduga (Świdnica) 43 pkt

8. Wiesław Nowak (Gorzów Wlkp.) 36 pkt

9. Mirosław Prętkowski (Gostyń) 36 pkt

10. Adam Rzegocki (Rzeszów) 34 pkt

11. Ryszard Sobkowiak (Poznań) 31 pkt

12. Stanisław Kamiński (Warszawa) 25 pkt

13. Artur Wiśniewski (Luboń) 24 pkt


Ponadto wyłoniono szóstkę do konkursu Giganci Sportu, który zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku.

Konkurs: Laureaci Orderu Orła Białego - Irena Szewińska i Halina Konopacka

1. Adam Sokołowski (Kluczbork) 18 pkt

2. Stefan Śliwa (Świebodzice) 18 pkt

3. Bogdan Żebrowski (Wyszków) 17 pkt

4. Mirosław Mikołajewski (Olsztyn) 15 pkt

5. Adam Rzegocki (Rzeszów) 14 pkt

6. Leszek Hajduga (Świdnica) 13 pkt

Rezerwa: 1. Sławomir Podrzycki (Poznań), 2. Wiesław Nowak (Gorzów Wielkopolski), 3. Mirosław Prętkowski (Gostyń).


Odbyły się też konkursy dla młodzieży.

I. Historia sportu na terenie powiatu sławieńskiego

Szkoły podstawowe: 1. Szymon Prończuk (SP Dobiesław)

Szkoły średnie: 1. Szymon Masłowski (Zespół Szkół Morskich w Darłowie)

Drużynowo: SP Stary Jarosław i Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie

II. 75 lat Sportu Pomorza Zachodniego

Szkoły podstawowe: 1. Wiktoria Wrońska (SP 2 Sianów)

Szkoły średnie: 1. Szymon Masłowski (Zespół Szkół Morskich w Darłowie)


Pytania do wszystkich konkursów opracował Roman Strzałkowski, 4-krotny wicemistrz Polski kibiców sportowych, dwukrotny zwycięzca teleturnieju olimpijskiego PKOl (Białystok 2017/2019).


Imprezę zaszczycił Marian Tałaj, brązowy medalista olimpijski w judo z igrzysk w Montrealu 1976.


Konkursy odbyły się w pensjonacie Villa Makro Wiesławy i Piotra Masłowskich w Darłówku.


Organizatorzy:

- Zachodniopomorska Rada Olimpijska w Szczecinie

- Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Darłowie

- Gmina Darłowo

- Miasto Darłowo

- Starostwo Powiatowe Sławno


Roman Strzałkowski (GZLZS Darłowo)




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty