Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (30): Porażka Puszczy z Tychami2018-05-10 00:10:00

W 30. kolejce Nice 1 ligi piłkarze Puszczy Niepołomice przegrali z GKS-em Tychy 1-2 i wciąż muszą bronić się przed spadkiem.

Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 1-2 (0-1)

0-1 Łukasz Grzeszczyk 45 (karny)

0-2 Marcin Biernat 55 (głową)

1-2 Marcin Stefanik 87

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Żółte kartki: Zagórski, Mikulec - Biernat, Mańka.

PUSZCZA: Staniszewski – Mikołajczyk, Lepiarz, Czarny, Fryc – Ryndak (72 Zagórski), Stefanik, Kotwica (60 Mikulec), Domański, Nowak (59 Zawadzki) – Orłowski.

TYCHY: Jałocha – Grzybek, Biernat, Tanżyna, Mańka – Bernhardt (46 Vojtus), Bogusławski (76 Matusiak), Daniel, Grzeszczyk, Wróblewski – Zapolnik.

Goście wyszli na prowadzenie w 45. minucie kiedy Łukasz Grzeszczyk tuż przed zejściem do szatni skutecznie wykonał rzut karny.

W drugiej połowie tyszanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie po "główce" Marcina Biernata. Dla byłego piłkarza Puszczy było to drugie trafienie w meczu przeciwko Puszczy w tym sezonie. Biernat zdobył również bramkę w spotkaniu Pucharu Polski.

W końcówce połowę strat obronił Marcin Stefanik, ale miejscowym zabrakło czasu, by wydrzeć punkt rywalom.

Warto wspomnieć, że w 72. minucie na murawie pojawił się w barwach Puszczy Jakub Zagórski, po raz pierwszy od 410 dni. Ostatni raz zagrał 25 marca ubiegłego roku, kiedy nabawił się kontuzji kolana.

puszcza-niepolomice.pl

30. kolejka I ligi piłkarskiej (9 maja):

Puszcza - Tychy 1-2, Wigry - Chrobry 1-1, Raków - Ruch 2-1, Zagłębie - Bytovia 2-1, Pogoń - Górnik 1-1, Odra - Stomil 2-4, Chojniczanka - Stal 1-0, Miedź - Olimpia 2-1, Katowice - Podbeskidzie 3-0.

1. Miedź Legnica                        30  55  44-24

2. GKS Katowice                        30  50  41-30

3. Chojniczanka Chojnice           30  50  38-25

4. Zagłębie Sosnowiec               30  49  41-30

5. Stal Mielec                              30  47  44-36

6. Wigry Suwałki                         30  46  31-33

7. Raków Częstochowa              30  46  45-37

8. GKS Tychy                             30  46  34-36