Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Sporty motorowe
Rajd Akropolu 2023. Podium w WRC2 Challenger dla Kajetanowicza i Szczepaniaka2023-09-10 20:58:00

Drugie miejsce w kategorii WRC2 Challenger i szóste w WRC2 - z takimi wynikami Rajd Akropolu kończą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Duet ORLEN Rally Team był drugim najszybszym wśród załóg prywatnych, walcząc z zespołami fabrycznymi. Polacy pomimo trudności na poprzednich etapach utrzymali się w czołówce, wywożąc z Grecji solidne punkty, które pomogą im w walce o najwyższe pozycje na koniec sezonu.


Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczęli decydującą fazę swojego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. W kategorii WRC2 można punktować maksymalnie w siedmiu rajdach - Akropol był dla Polaków dopiero czwartym startem. Reprezentanci ORLEN Rally Team zajęli czwarte miejsce w Meksyku, następnie stanęli na trzecim stopniu podium w Rajdzie Sardynii. Kolejnym startem było legendarne Safari, które Kajto i Maciek wygrali, osiągając także świetny, ósmy rezultat w klasyfikacji generalnej. Przed nimi uplasowały się tylko załogi w najmocniejszych samochodach Rally1.


Grecka runda WRC jest jedną z najbardziej wymagających, przede wszystkim od samochodu. Kamienie, koleiny i zmienna przyczepność mają ogromny wpływ na działanie rajdówek - często uszkadzane są zawieszenia czy opony. Kajetanowicz i Szczepaniak wystartowali świetnie przygotowani i gdy nie przytrafiały im się trudności walczyli z załogami fabrycznymi. Niestety, dwie przebite opony i awaria interkomu skutkowały stratami czasowymi, które pozwoliły cieszyć się z szóstego miejsca w WRC2. Wśród załóg niefabrycznych (WRC2 Challenger) Polacy zajęli wysoką, drugą pozycję.


- Rajd Akropolu dobiegł końca. Jesteśmy na szóstej pozycji, mieliśmy szansę na czołową trójkę, ale niestety było trochę trudności. Dwie przebite opony mocno nas zepchnęły w klasyfikacji. Tempo było całkiem przyzwoite na większości odcinków specjalnych. Cieszę się, choć wolałbym stąd wywieźć więcej punktów, natomiast bardzo ważne są te, które mamy. Mam nadzieję, że przydadzą się na koniec sezonu. Zajmujemy drugie miejsce wśród załóg niefabrycznych i szóste w WRC2. Cały zespół ORLEN Rally Team powinien być z siebie dumny. Myślę, że przed Rajdem Chile to dobry prognostyk. Mamy dobre tempo i ustawienia, które jeszcze trzeba trochę dopracować pod nową nawierzchnię, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni - wypowiedział Kajetan Kajetanowicz, reprezentant ORLEN Rally Team.


Jedenastą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata stanowić będzie egzotyczny Rajd Chile, rozgrywany od 28 września do 1 października. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 19 załóg w WRC2, w tym również Kajetanowicz i Szczepaniak, którzy wystartują tam jako siódma załoga klasyfikacji sezonu WRC2 i liderzy punktacji WRC2 Challenger.


Rajd Akropolu 2023, nieoficjalna klasyfikacja WRC2:


1. Mikkelsen/Eriksen (Norwegia, Škoda Fabia RS Rally2) 3:09:57,7 s

2. Greensmith/Andersson (Wielka Brytania/Szwecja, Škoda Fabia RS Rally2) +10,3 s

3. Rossel/Dunand (Francja, Citroën C3 Rally2) +1:26,0 s

4. Fourmaux/Coria (Francja, Ford Fiesta Rally2) +2:16,1 s

5. Munster/Louka (Luksemburg/Belgia, Ford Fiesta Rally2) +2:34,7 s

6. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia RS Rally2) +2:54,8 s

7. Joona/Shemeikka (Finlandia, Škoda Fabia RS Rally2) +3:07,4 s

8. Prokop/Ernst (Czechy, Ford Fiesta Rally2) +7:19,9 s

9. Virves/Drew (Estonia/Wielka Brytania, Ford Fiesta Rally2) +12:45,3 s

10. Marczyk/Gospodarczyk (Polska, Škoda Fabia RS Rally2) +13:03,3 s


www.kajto.pl


akropol23.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty