Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > ARCHIWUM > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa
Wisła ma wreszcie nowego bramkarza2010-06-13 18:56:00

Serbski bramkarz Milan Jovanić podpisał kontrakt z Wisłą. Dwudziestoczteroletni zawodnik z krakowskim klubem związał się pięcioletnią umową.


Milan Jovanić urodził się 31 lipca 1985 roku w Nowym Sadzie. Ma 188 cm wzrostu, waży 81 kg. Grał m.in. w FK Veternik, Obiliciu Belgrad. Sezon 2005-2006 spędził w australijskim Perth Glory, ale w pierwszej drużynie rozegrał tylko jedno spotkanie.

Po powrocie z Australii Milan Jovanić przez trzy lata grał w FK Nowy Sad. W 2009 roku przeszedł do FK Spartak Zlatibor Voda, z którym zajął w serbskiej ekstraklasie 4. miejsce, dające udział w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej. Jovanić został wybrany odkryciem ligi serbskiej po rozgrywkach w ostatnim sezonie.

Nowy zawodnik Wisły ma też za sobą debiut w reprezentacji Serbii. 7 kwietnia 2010 roku rozegrał 5 minut w meczu towarzyskim z Japonią, wygranym przez Serbów 3:0.

 

Zatrudnienie Serba kończy etap długich poszukiwań i licznych testów kandydatów do bramki Wisły.

 

ST/wisla.krakow.pl




WIADOMOŚCI

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty