Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Biathlon
Złoto dla Neuner, Polki nieźle strzelały
16.02.2010 20:14 - MAS

23-letnia Niemka Magdalena Neuner została mistrzynią olimpijską w biathlonowym biegu na 10 km na dochodzenie. To jest jej drugi medal w Kanadzie, w sprincie wywalczyła srebro. Przyzwoity występ zaliczyły Polki, najlepszy Agnieszka Cyl, awansując aż o 17 miejsc.

więcej »
Pogrom faworytów w biathlonowym sprincie, karty rozdała pogoda, Tomasz Sikora daleko
14.02.2010 21:28 - AnGo

Po sobotnim, srebrnym medalu Adama Małysza, po cichu liczyliśmy dzisiaj na Tomasza Sikorę. Nasz najlepszy biathlonista, który przed igrzyskami miał przebłyski wysokiej formy mógł powalczyć o czołowe lokaty. Niestety, drugie strzelanie mu nie wyszło (zanotował dwa pudła), źle pobiegł i zajął dopiero 29. miejsce. To stawia go w trudnej sytuacji we wtorkowym biegu pościgowym.

więcej »
Sensacyjna wygrana słowackiej biathlonistki
13.02.2010 23:24 - AnGo

Biathlonową rywalizację na olimpijskiej trasie w Whistler Olympic Park rozpoczęły panie. W sprincie na 7,5 km zanotowano sensacyjne rozstrzygnięcia. Złoty medal zdobyła  Słowaczka Anastazja Kuzmina, a zdecydowane faworytki całkowicie zawiodły. Za "złoto", pierwsze olimpijskie w historii Słowacji, otrzyma 45 tys. euro.

więcej »
Vancouver: Przeziębienie nie przeszkodzi Sikorze
08.02.2010 12:31 - ASInfo

Tomasz Sikora nieco ponad tydzień temu złożył uroczyste ślubowanie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver, a od kilku dni czyni przygotowania do tej imprezy w Kanadzie. Sam zawodnik oświadczył, iż pojawiły się pewne przejściowe problemy związane z przeziębieniem.