Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Biathlon
Złoto dla Neuner, Polki nieźle strzelały2010-02-16 20:14:00 MAS

23-letnia Niemka Magdalena Neuner została mistrzynią olimpijską w biathlonowym biegu na 10 km na dochodzenie. To jest jej drugi medal w Kanadzie, w sprincie wywalczyła srebro. Przyzwoity występ zaliczyły Polki, najlepszy Agnieszka Cyl, awansując aż o 17 miejsc.

Biathlonistki miały do pokonania 10 km i cztery strzelania - dwa na leżąco i dwa na stojąco. Wyruszały na trasie w kolejności i odstępach czasowych wyznaczonych w pierwszej biathlonowej konkurencji igrzysk - sprincie. Pierwsza na trasę wybiegła więc reprezentująca Słowację Anastazja Kuzmina i po pierwszym bezbłędnym strzelaniu w pozycji leżąc jeszcze prowadziła, ale już po drugiej wizycie na strzelnicy  zmieniła ją na prowadzeniu Niemka Magdalena Neuner i już nie oddała pierwszego miejsca do mety. Kuzmina przybiegła za nią 12,2 sekundy, a na trzecim miejscu stawiła się Francuzka Marie Laure Brunet, która awansowała na podium z szóstego miejsca po sprincie. Trzecia w nim Marie Dorin zajęła dopiero 16. miejsce.

Polki nieźle strzelały, co daje nadzieję na równie niezły start w sztafecie. Trzy poprawiły swoje pozycje - Agnieszka Cyl (z 42. na 25. miejsce, tylko jedno "pudło"), Weronika Nowakowska (z 36. na 28.) i Magdalena Gwizdoń (z 35. na 31.). Krystyna Pałka była 24. (wystartowała jako 21.) .