W Gliwicach rozpoczął się turniej Ligi Narodów siatkarzy. Reprezentacja Polski pokonała Belgię 3-2, mimo że przegrywała 0-2.
Kolejne mecze Biało-Czerwonych: 25 czerwca z Turcją (20:00), 27 czerwca z Niemcami (17:00) i 28 czerwca z Argentyną (20:00).
24.06.2026: Polska – Belgia 3-2 (21-25, 23-25, 25-19, 28-26, 15-13)
POLSKA: Marcin Komenda 0, Aleksander Śliwka 12, Jakub Nowak 14, Aliaksei Nasevich 0, Artur Szalpuk 17, Bartłomiej Lemański 1, Maksymilian Granieczny (L) oraz Mikołaj Sawicki 1, Michał Gierżot 0, Bartłomiej Bołądź 24, Szymon Jakubiszak 3, Jan Firlej 1, Mateusz Poręba 5, Jakub Ciunajtis (L). Trener: Nikola Grbić (Serbia).
BELGIA: Samuel Fafchamps 7, Matthias Valkiers 1, Pierre Perin 3, Wout D’heer 12, Ferre Reggers 34, Seppe Rotty 18, Gorik Lantsoght (L) oraz Kobe Verwimp (L), Michiel Fransen 3, Seppe Baetens 0, Simon Plaskie 10, Seppe Van Hoyweghen 0, Warre Vandecruys 0, Lasse Van Genechten 1. Trener: Emanuele Zanini (Włochy).
Mecz trwał 150 minut. Widzów 9429.
Grupa 5 (Gliwice): Chiny - Turcja 0-3, Argentyna - Niemcy 3-2
Grupa 4 (Orleans, Francja): Serbia - Japonia 1-3, Kuba - USA 0-3, Francja - Iran 3-2
Grupa 6 (Ljubljana, Słowenia): Bułgaria - Włochy 3-2 (18-25, 25-20, 25-23, 19-25, 15-9), Ukraina - Brazylia 3-1 (29-27, 22-25, 25-22, 25-21), Słowenia - Kanada 3-1