Strona główna > Sporty zimowe > Kombinacja norweska
Koniec "kombinowania"
12.03.2011 20:34 -

Ostatnie zawody sezonu o Puchar Świata w kombinacji norweskiej wygrał w Lahti Niemiec Johannes Rydzek. Piąty był triumfator klasyfikacji generalnej - Francuz Jason Lamy Chappuis.

więcej »
Puchar Świata w kombinacji norweskiej dla Francuza
11.03.2011 18:02 -

24-letni Francuz Jason Lamy Chappuis już drugi rok z rzędu został zdobywcą Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Dziś w Lahti zajął trzecie miejsce i zapewnił sobie końcowy triumf.

więcej »
Francuz mistrzem kombinacji norweskiej
02.03.2011 16:50 -

24-letni Francuz Jason Lamy-Chappuis zwyciężył w kombinacji norweskiej podczas narciarskich mistrzostw świata w Oslo.

więcej »
Austriacy mistrzami kombinacji norweskiej, Francuz ustanowił nowy rekord skoczni
28.02.2011 16:18 -

Kwartet Austriaków zdobył złoty medal w drużynowej kombinacji norweskiej podczas narciarskich mistrzostw świata w Oslo. Po skokach zajmowali oni czwarte miejsce, a prowadziła Francja, której reprezentant Maxime Laheurte ustanowił nowy rekord skoczni - 110.5 m!

więcej »
Erik Frenzel najlepszym kombinatorem MŚ
26.02.2011 11:18 -

Mistrzem świata w kombinacji norweskiej został Niemiec Eric Frenzel, który znakomcie spisał się na skoczni K-95 i kontrolował tempo jazdy na trasie biegowej.

więcej »
Adam Cieślar też jedzie do Oslo
20.02.2011 00:28 -

Adam Cieślar jako ostatni dołączył do polskiej ekipy, która już za kilka dni rozpocznie starty w narciarskich mistrzostwach świata w Oslo. Tym samym w stolicy Norwegii zaprezentuje się nie 13, a 14 zawodników Polskiego Związku Narciarskiego.

więcej »
Tomasz Pochwała mistrzem w kombinacji
20.02.2011 00:21 -

Tomasz Pochwała w końcu przełamał złą passę i zdobył tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej. Zakopiańczyk był piąty po skokach, ale dzięki świetnej taktyce w biegu zdołał wyprzedzić Adama Cieślara. Brązowy medal wywalczył Paweł Słowiok.

więcej »
UNIWERSJADA: Wykombinowali srebro
01.02.2011 13:55 -

Polska ma na Zimowej Uniwersjadzie w Erzurum (Turcja) już 5 srebrnych medali. Ten piąty zdobyła dziś sztafeta w kombinacji norweskiej. Trójka biało-czerwonych - Mateusz Wantulok, Andrzej Zarycki i Tomasz Pochwała - przegrała z Rosjanami zaledwie o 0.1 sekundy!

więcej »
UNIWERSJADA: Pochwała chce być mistrzem olimpijskim
30.01.2011 23:56 -

Trzeci srebrny medal zdobyła polska reprezentacja podczas Zimowej Uniwersjady w Erzurum (Turcja) - wywalczył go Tomasz Pochwała w kombinacji norweskiej. Student AWF w Katowicach, przegrał tylko z 19-letnim Japończykiem Aguri Shimizu, wyprzedził natomiast Szwajcara Thomasa Schmida.

więcej »
Nowy lider z Austrii
08.01.2011 20:30 -

Trójka Austriaków stanęła na podium 45. edycji "Schwarzwaldpokal" w Schonach. Zawody o Puchar Świata w kombinacji norweskiej wygrał Felix Gottwald przed Mario Stecherem i Bernhardem Gruberem.