Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > Wiadomości
Gwiazdy wygrały Mecz Gwiazd NBA2026-02-16 09:22:00

75. NBA All-Star Game zakończył się zwycięstwem Teamu Gwiazd USA, które w finale miniturnieju pokonały Team USA Stripes 47-21. MVP został wybrany Anthony Edwards, rzucający obrońca Minnesota Timberwolves, mistrz olimpijski 2024. W trzech meczach zdobył 32 pkt, jako MVP otrzymał trofeum im. Kobe Bryanta.


Zamiast jednego meczu rozegrano tym razem miniturniej z udziałem trzech zespołów - dwóch złożonych z koszykarzy USA (Stars i Stripes, nazwane w nawiązaniu do flagi amerykańskiej, Gwiazdy i Pasy) i jednego składającego się z graczy zagranicznych. W fazie grupowej grano każdy z każdym, po 12 minut. Dwa zwycięstwa odniósł Team USA Stripes, jedno Team USA Stars i one zmierzyły się w finale. Dla odmiany tym razem i to wysoko zwyciężyły Gwiazdy. Warto dodać, że w fazie grupowej Kawhi Leonard (LA Clippers) zdobył w ciągu 12 minut 31 punktów!


Wyniki 75. edycji NBA All-Star Game

Faza grupowa

Team USA Stars - Team World 37-35 po dogrywce (najwięcej punktów: Edwards 13 - Wembanyama 14, Towns 10)

Team USA Stripes - Team USA Stars 42-40 (Brown 11, James 8 - Cunningham i Edwards po 11)

Team USA Stripes - Team World 48-45 (Leonard 31, Brunson 8 - Wembanyama 19, Murray 8)


Finał o mistrzostwo NBA All-Star

Team USA Stars - Team USA Stripes 47-21

Stars: Cade Cunningham 0, Devin Booker 5, Jalen Duren 6, Tyrese Maxey 9, Anthony Edwards 8 - Jalen Johnson 5, Scottie Barnes 6, Chet Holmgren 8. Trener: J.B. Bickerstaff.

Stripes: Kawhi Leonard 1, LeBron James 5, Kevin Durant 0, Jalen Brunson 3, Jaylen Brown 4 - De'Aron Fox 2, Donovan Mitchell 6. Trener: Mitch Johnson.

W Teamie World grali: Deni Avdija, Victor Wembanyama, Nikola Jokic, Jamal Murray, Luka Doncic - Pascal Siakam, Alperen Sengun, Norman Powell, Karl-Anthony Towns. Trener: Darko Rajakovic.


Weekend gwiazd NBA odbył się w tym roku w Intuit Dome w Inglewood w Kalifornii, gdzie na co dzień występują Los Angeles Clippers. Niedzielne mecze oglądało 15 973 widzów.


W przeddzień Meczu Gwiazd odbyły się jak zwykle konkursy. Konkurs rzutów za 3 punkty wygrał już po raz trzeci Damian Lillard (Portland Trail Blazers). W konkursie wsadów triumfował Keshad Johnson (Miami Heat).


Za rok gospodarzem All-Star Game bezie Phoenix.





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty