Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Ligi młodzieżowe > Wiadokosci ligi młodzieżowe
Podwójne złoto młodzieży AKS Resovii w mini-siatkówce2009-09-30 14:57:00 JCZ

Młodzieżowi reprezentanci AKS Resovii, podopieczni szkoleniowców Jacka Podpory i Tomasza Cmocha wywalczyli mistrzowskie tytuły w krajowym championacie w kategorii roczników 1996 oraz 1998, podczas Mistrzostw Polski mini siatkówce w Zabrzu. Turniej rozgrywany był pod patronatem Sebastiana Świderskiego i Kinder + Sport. W mistrzowskiej imprezie rywalizowały najlepsze zespoły ze wszystkich województw oraz osiem ekip które awans wywalczyły w barażach.


Nagrodą za zwycięstwo jest 3-dniowy wyjazd do Maceraty (Włochy), klubu Sebastiana Świderskiego - Lube Banca Macerata. W programie wyjazdu rzeszowskiej młodzieży przewidziany jest trening i wspólna kolacja z Sebastianem Świderskim oraz wizyta podczas meczu ligi włoskiej z udziałem zespołu Lube Banca.
AKS Resovia, rocznik 1996: Dawid Wiczkowski, Sebastian Domagała, Wojciech Pondo, Marcin Maćkowicz, Bartłomiej Urbanik, Karol Ziobro. Trener: Jacek Podpora
AKS Resovia, rocznik 1998: Bartosz Golesz, Karol Kramarz, Jakub Szydło. Trener: Tomasz Cmoch.

W zabrzańskim turnieju wystąpiły również dwie drużyny AKS Resovii z rocznika 1997, zajmując dziewiąte oraz trzynaste miejsce.
UKS Gimnazjum nr 7 AKS Resovia (13. miejsce): Łukasz Kozub, Łukasz Lęcznar, Piotr Szemberski, Jakub Rodzeń. Trenerzy: Łukasz Dołowacki, Ryszard Soboń.
SP 2 AKS Resovia (9. miejsce): Mateusz Masłowski, Bartosz Ślączka, Jakub Ziobrowski, Przemysław Czado. Trener: Piotr Szetela.

- Był to dla moich zawodników bardzo ciężki turniej, w którym udział wzięli mistrzowie wszystkich województw i osiem drużyn wyłonionych z baraży ogólnopolskich, w sumie 24 zespoły w naszej kategorii z całej Polski. Pierwszą grupę wygraliśmy w dobrym stylu wygrywając dwa mecze, w kolejnej rozpoczęliśmy od wysokiej porażki 10-25 z Wifamą Łódz i aby wejść do najlepszej ósemki, musieliśmy wygrać kolejne dwa pojedynki grupowe. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i pewnie ograli Szczecin 25-12, a następnie w decydującym spotkaniu pokonali RCS Czarnych Radom 25-14. W kolejnym etapie chłopcy zanotowali trzy zwycięstwa w grupie; kolejno z Oczkiem Białystok 25-22, Delectą Bydgoszcz 25-22 i MOS Wolą Warszawa 25-23. Były to bardzo wyrównane mecze, w których moi zawodnicy wykazali się dużą odpornością psychiczną i konsekwentną grą do samego końca. Tym sposobem znaleźliśmy się w półfinale trafiając na naszego pogromcę z wcześniejszego etapu, Wifamę Łódz. Był to pojedynek którego najbardziej obawialiśmy się, jednak chłopcy w tym meczu pokazali „resoviacki" charakter rozgrywając bezbłędne spotkanie i deklasując rywali z Łodzi 25-14. Tym samym udanie zrewanżowaliśmy się za wcześniejszą porażkę.. Był to dla nas kluczowy moment tego turnieju, chłopcy nabrali pewności siebie. W finale przyszło nam się zmierzyć z naszym wcześniejszym rywalem, Delektą Bydgoszcz która w półfinale wygrała z Kędzierzynem-Koźle. Do połowy seta walka była wyrównana, w drugiej części zagraliśmy już bezbłędnie, kończąc mecz wynikiem 25-20 i mogliśmy się cieszyć ze zdobycia głównego trofeum. Chciałbym pochwalić wszystkich zawodników, zagrali super zawody, naszą siłą w tych Mistrzostwach Polski był wyrównany skład i duża wszechstronność siatkarska – ocenił występ swoich podopiecznych trener Jacek Podpora.


JCZ
aks1.jpg
aks2.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty