Strona główna > Piłka ręczna > Reprezentacja
MŚ: Minimalna porażka z Hiszpanami2021-01-17 23:45:00

W swoim drugim meczu rozgrywanych w Egipcie MŚ piłkarzy ręcznych Polska przegrała minimalnie z mistrzem Europy, Hiszpanią, 26-27. Po raz drugi MVP spotkania został Arkadiusz Moryto.

Polska – Hiszpania 26:27 (11:14)

POLSKA: Morawski, Wyszomirski – Olejniczak 3, Krajewski, Walczak 1, Sićko 6, Majdziński 3, Czuwara 1, Pilitowski,  Moryto 5, Daszek, M. Gębala 3, Przybylski 2, Dawydzik, T. Gębala 2, Chrapkowski.

HISZPANIA: Perez de Vargas, Corrales – Maqueda 1, Fernandez 5, Entrerrios 5, A. Dujszebajew 2, Sarmiento, Sole 2, Figueras 2, Canellas 1, Morros, Gomez 2, Arino, Guardiola, Marchan 2, D. Dujszebajew 5.

Do przerwy rywale prowadzili 3 bramkami, po przerwie przewaga wzrosła do 5. Biało-czerwoni zerwali się jednak do walki i wyrównali (po 19), a następnie nawet objęli prowadzenie. W zaciętej końcówce nieznacznie lepsi okazali się Hiszpanie.

Tunezja – Brazylia 32-32 (20-16)

1. Hiszpania  2  3  56-55

2. POLSKA    2  2  56-55

3. Brazylia     2  2  61-61

4. Tunezja     2  1  60-62

Następny mecz biało-czerwonych 19 stycznia o godz. 20.30 z Brazylią.

zprp.pl, st

GRUPA A (Giza): Republika Zielonego Przylądka - Niemcy 0-10 w.o. (koronawirus), Węgry - Urugwaj 44-18

Kolejność: 1. Szwecja i Egipt po 4 pkt, 3. Chile i Macedonia Płn. 0

GRUPA H (Aleksandria): Białoruś - Korea Płd. 32-24, Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej - Słowenia 31-25

Kolejność: 1. Białoruś i Rosyjska FPR po 3 pkt, 3. Słowenia 2, 4. Korea Płd. 0