Strona główna > Piłka ręczna > Ekstraklasa kobiet
Porażka olkuszanek z liderem2010-02-10 23:40:00

W meczu 19. kolejki, rozegranym awansem, SPR Olkusz przegrał z liderem - Zagłębiem Lubin 20-33.

W spotkaniu w hali widowiskowo-sportowej w Chełmku lubinianki już do przerwy zapewniły sobie zwycięstwo. Po kwadransie prowadziły 9-3, a po 30 minutach aż 17-7. Różnica klas była aż nadto wyraźna. Na 10 minut przed końcem było 30-15 i dopiero wtedy "Lwice" z Olkusza nawiązały walkę. Inna rzecz, że mecz był już rozstrzygnięty i podopieczne Bożeny Karkut nie musiały się już wysilać.

SPR Olkusz - MKS Zagłębie Lubin 20-33 (7-17)

Najwięcej bramek dla SPR - Paulina Leszczyńska 6, Paula Przytuła 4, Anna Brachmańska i Aleksandra Giera po 3; najwięcej dla Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 6, Klaudia Pielesz, Kaja Załęczna i Karolina Semeniuk po 4.

Nowa zawodniczka

Nową zawodniczką SPR-u Olkusz została kołowa Agata Basiak (ur. 1988). Niegdyś występowała w KSS Kielce i AWF Kraków, a w obecnym sezonie w I-ligowej drużynie AZS KS "7" Jarosław, gdzie była najskuteczniejszą zawodniczką - zdobyła 79 bramek w 13 spotkaniach i zajmowała 5. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych.

Źródło: sprolkusz.pl