Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna
Biało-czerwone poznały grupowe rywalki na EHF EURO 20242024-04-18 21:51:00

Francja, Hiszpania i Portugalia – oto grupowe rywalki reprezentacji Polski piłkarek ręcznych podczas Mistrzostw Europy 2024. Turniej EHF EURO 2024 rozpocznie się 28 listopada i rozegra się na terenie Austrii, Węgier i Szwajcarii.


Mistrzostwa Europy kobiet w piłce ręcznej w 2024 roku będą wyjątkową, bo pierwszą edycją żeńskiego czempionatu Starego Kontynentu, w której udział wezmą aż 24 drużyny. Pierwszy mecz zaplanowano na 28 listopada, a wielki finał na 15 grudnia.


Biało-czerwone bilet na EHF EURO 2024 wywalczyły dzięki dwóm eliminacyjnym wygranym z Kosowem, co oznaczać miało szósty z rzędu, a dziewiąty w historii awans Polek na czempionat mistrzostwa Europy.


Ceremonia losowanie odbyła się w czwartek 18 kwietnia o godzinie 18:00 w Wiedniu. Wszystkie uczestniczące reprezentacje zostały podzielone na cztery koszyki zgodnie z rankingiem drużyn narodowych. Biało-czerwone trafiły do trzeciego z nich.


W wyniku losowania Polki trafiły do Grupy C razem z Francuzkami, Hiszpankami i Portugalkami. Grupa C swoje zmagania rozgrywać będzie w szwajcarskiej Bazylei.


Biało-czerwone będą chciały poprawić 13. lokatę, którą zajęły w 2022 roku. Francuzki dwa lata temu zajęły 4. miejsce, Hiszpanki – 9., a Portugalki nie brały udziału w imprezie.


zprp.pl


Podział na grupy ME

Grupa A: Szwecja, Węgry, Macedonia Płn., Turcja

Grupa B: Czarnogóra, Rumunia, Serbia, Czechy

Grupa C: Francja, Hiszpania, Polska, Portugalia

Grupa D: Dania, Szwajcaria, Chorwacja, Wyspy Owcze

Grupa E: Norwegia, Austria, Słowenia, Słowacja

Grupa F: Holandia, Niemcy, Islandia, Ukraina

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty