Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa F > Grupa F wiadomości
Słowacy stracili zwycięstwo w doliczonym czasie2010-06-15 15:57:00 ASInfo

Piłkarze reprezentacji Słowacji, którzy wyeliminowali biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw świata, tylko zremisowali dziś na mundialu z Nową Zelandią 1-1, tracąc bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Mecz był widowiskiem bardzo przeciętnym. Ambitni Nowozelandczycy próbowali sporadycznych kontrataków, natomiast reprezentacja Słowacji nie potrafiła stworzyć sobie wielu dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Po zapewne ostrej wymianie zdań w przerwie, pomiędzy selekcjonerem Vladimirem Weissem i jego zawodnikami, w drugiej połowie wzięli się oni ostro do pracy.

Efektem bramka Roberta Vittka, który wykończył ładną akcję kolegów precyzyjnym strzałem głową. Kiedy Słowacy myślami byli już przy kolejnym spotkaniu grupowym, w 90+3. minucie Winston Reid, również uderzeniem głową, pokonał Jana Muchę i tym samym zapewnił swojej drużynie sensacyjny remis.

Bohater meczu: Winston Reid (Nowa Zelandia)
Zachował zimną krew i w doliczonym czasie gry dał bezcenny remis swojej drużynie.

Nowa Zelandia - Słowacja 1-1 (0-0)

0-1 Vittek 50
1-1 Reid 90+3

Sędziował Jerome Damon (RPA). Żółte kartki: Lochhead, Reid (Nowa Zelandia) - Strba (Słowacja).

Słowacy rozczarowani

Selekcjoner reprezentacji Słowacji, Vladimir Weiss, był gorzko rozczarowany po meczu z Nową Zelandią. Piłkarze z Oceanii strzelili bramkę w 90+3. minucie, dzięki czemu mecz zakończył się remisem 1-1.

- Oczywiście jesteśmy w smutnych nastrojach, ale taki jest futbol. Ciężko trenowaliśmy, by nie popełniać takich błędów, ale niestety nie ustrzegliśmy się go. Musimy teraz dobrze przygotować się do kolejnego spotkania. Mam nadzieję, że taka pomyłka się nie powtórzy - powiedział Weiss.

Słowacy prowadzili od 50. minuty za sprawą w Roberta Vittka, ale w doliczonym czasie gry strzałem głową wyrównał Winston Reid. W grupie F wszystkie zespoły mają po jednym punkcie, gdyż w pierwszym spotkaniu Włochy zremisowały z Paragwajem również 1-1.

Aktualizacja 18:58