Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa F > Grupa F wiadomości
Buffon nie zagra z Nową Zelandią?2010-06-15 09:40:00 ASInfo

Bramkarz reprezentacji Włoch, Gianluigi Buffon może nie zagrać w kolejnym spotkaniu grupy F, w którym drużyna Marcello Lippiego zmierzy się z Nową Zelandią. 32-letni golkiper w zremisowanym 1-1 meczu z Paragwajem nabawił się kontuzji i został zmieniony w przerwie.

Lekarz włoskiej kadry, Enrico Castelacci po spotkaniu ujawnił, że z gry w drugiej połowie wykluczył Buffona ból nerwu. Lekkie ukłucie w nodze miał on poczuć jeszcze przed poniedziałkowym meczem i poinformować o tym sztab medyczny. Ostatecznie zastosowano środek zapobiegawczy, który miał pomóc w uniknięciu pogłębienia urazu i doświadczony golkiper po przerwie pozostał w szatni.

Bramkarz Juventusu Turyn ma nadzieję, że będzie mógł wystąpić w niedzielnym starciu z "All Whites", jednak Castelacci decyzję wyda dopiero po otrzymaniu wyników przeprowadzonych badań.

W meczu z Paragwajem w bramce zastąpił Buffona Federico Marchetti.