Strona główna > Mistrzostwa Świata > Grupa F > Grupa F wiadomości
Pachniało sensacją, Włosi uratowali remis2010-06-14 22:26:00 ASInfo

Zapowiadało się sensacyjnie. Mistrzowie świata Włosi  przegrywali z Paragwajem 0-1 po bramce Antolina Alcaraza. W 63. minucie wyrównał jednak De Rossi i mecz w grupie F skończył się remisem. W przerwie włoską bramkę opuścił Gianluigi Buffon..

Paragwaj - Włochy 1-1 (1-0)

1-0 Alcaraz 39
1-1 De Rossi 63

Sędzia: Benito Archundia (Meksyk). Żółte kartki: Camoranesi (Włochy) - Caceres (Paragwaj).
WŁOCHY: Buffon (46 Marchetti) - Zambrotta, Cannavaro, Chiellini,  Criscito, Montolivo,  De Rossi, Vincenzo Iaquinta,  Marchisio (59 Camoranesi),  Pepe, Gilardino (72 Di Natale).
PARAGWAJ: Villar - Bonet, Alcaraz, da Silva, Morel, Vera, Caceres, Riveros, Torres (60 Santana),   Valdez (69 Santa Cruz), Barrios (76 Cardozo).

Broniący tytułu mistrzowskiego piłkarze zawiedli zwłaszcza w pierwszej połowie. Ich akcje były bardzo monotonne, a nieliczne strzały nie były w stanie zagrozić Justo Villarowi. "Guarani" w pierwszej połowie oddali jeden celny strzał na bramkę Gianluigiego Buffona, który od razu przyniósł im prowadzenie. Jak się później okazało, było to jedyne celne uderzenie piłkarzy z Ameryki Południowej. Dopiero stracona bramka nieco zmotywowała Włochów do podkręcenia tempa akcji. Co prawda udało im się wyrównać po przerwie i częściej konstruowali akcje ofensywne, ale nie mieli klarownych okazji do zaskoczenia bramkarza rywali.

Trener Paragwaju, Gerardo Martino, ani myślał o grze na remis. W końcówce za dwóch napastników wprowadził kolejnych atakujących. Jednak ani Roque Santa Cruz, ani Oscar Cardozo nie doszli do żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej.

W przerwie włoską bramkę opuścił Buffon, prawdopodobnie z powodu odnowionej kontuzji.

Bohater meczu: Simone Pepe (Włochy).
Piłkarz Juventusu zaliczył asystę przy wyrównującej bramce, a ponadto był najgroźniejszym graczem mistrzów świata w tym meczu.

Tak padły bramki:

0:1 Antolin Alcaraz 39
Aureliano Torres dośrodkował z rzutu wolnego z ok. 40 metrów z prawej strony lewą nogą, w polu karnym najwyżej wyskoczył Alcaraz i strzałem głową obok prawego słupka nie dał szans Buffonowi.

1:1 Daniele De Rossi 63
Pepe dośrodkowuje z rzutu rożnego, Villar mija się z piłką, a De Rossi instynktownym ruchem nogą wpakował piłkę do siatki.