Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > ARCHIWUM > Żużel
Miedziński triumfatorem w Toruniu, Hampel wicemistrzem świata2013-10-05 22:26:00

Adrian Miedziński został sensacyjnym triumfatorem Grand Prix Polski w Toruniu, ostatniego turnieju żużlowych mistrzostw świata 2013. Trzeci był Jarosław Hampel, który zdobył srebro w całym cyklu. Złoto wywalczył Brytyjczyk Tai Woffinden.


Woffinden zapewnił sobie tytuł już w piątym wyścigu w Toruniu. Hampel kontrolował swoje srebro, a o brąz piękną walkę toczyli Amerykanin Greg Hancock i Duńczyk Niels-Kristian Iversen. Weteran z USA, mimo że zdobył dziś najwięcej punktów, nie zdołał wedrzeć się na podium.


Finałowy wyścig zakończył się wygraną torunianina Adriana Miedzińskiego, który wystąpił w zawodach z "dziką kartą"!


GP w Toruniu:

1. Adrian Miedziński (Polska) 15 pkt

2. Greg Hancock (USA) 18

3. Jarosław Hampel (Polska) 17

4. Niels-Kristian Iversen (Dania) 13

5. Darcy Ward (Australia) 13

6. Tai Woffinden (W. Brytania) 10

7. Krzysztof Kasprzak (Polska) 9

8. Nicki Pedersen (Dania) 8


MŚ 2013:

1. Tai Woffinden (W. Brytania) 151 pkt

2. Jarosław Hampel (Polska) 142

3. Niels-Kristian Iversen (Dania) 132

4. Greg Hancock (USA) 129

5. Nicki Pedersen (Dania) 121

6. Emil Sajfutdinow (Rosja) 114

7. Matej Zagar (Słowenia) 110

8. Darcy Ward (Australia) 106

9. Tomasz Gollob (Polska) 89

10. Krzysztof Kasprzak (Polska) 89





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty