Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo dowolne
Karolina Riemen szósta w MŚ2011-02-05 08:59:00

Bardzo dobrze spisała się Karolina Riemen w skicrossie podczas mistrzostw świata w narciarstwie dowolnym rozgrywanych w Deer Valley (USA, Utah). Polka zajęła szóste miejsce, to postęp o 10 lokat w porównaniu do igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Złoty medal zdobyła 21-letnia Kanadyjka Kelsey Serwa, duży talent, już w 2009 uznana przez FIS za debiutantkę roku. W Vancouver zajęła 5. lokatę.

Czwartkowe kwalifikacje wygrała Niemka Heidi Zacher, Serwa była czwarta, a Riemen czternasta. W piątek, w 1/8 finału, Polka wraz z Niemką Anną Woerner awansowała do ćwierćfinału eliminując Brytyjkę Emily Sarsfield. Przez kolejną fazę też przebrnęła gładko. W półfinale wyprzedziły ją Kanadyjka Serwa i Szwedka Anna Holmlund, za nią znalazła się Norweżka Marte Hoeie Gjefsen. Trzecia lokata oznaczała udział w finale pocieszenia o miejsca 5-8. Riemen przegrała w nim tylko z Australijką Jenny Owens, a wyprzedziła Zacher i Gjefsen.