Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon
SOCZI: Nowakowska-Ziemniak siódma w biathlonie2014-02-09 22:25:00

Polska biathlonistka Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 7. lokatę w konkurencji sprintu na 7.5 km. Miała jedno "pudło" w pozycji leżąc, gdyby strzelała bezbłędnie stanęłaby na podium, zdobywając najprawdopodobniej srebro.

Złoty medal wywalczyła Słowaczka Anastasija Kuzmina, srebrny Rosjanka Olga Wiłuchina, a brązowy Ukrainka Vita Semerenko. Wszystkie trzy zawodniczki były bezbłędne na strzelnicy.

Spośród zawodniczek, który zanotowały po jednej karnej rundzie za niecelny strzał, Nowakowska-Ziemniak miała drugi czas w biegu, za Francuzką Bescond (5.). Wolniej biegły m.in. Białorusinka Domraczewa (9.) i Norweżka Tora Berger (10.)

Z pozostałych Polek 21. była Monika Hojnisz, 33. Krystyna Pałka, a 40. Magdalena Gwizdoń.