Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon
Krystyna Pałka wicemistrzynią świata!
10.02.2013 17:05 -

Pierwszy raz w historii mistrzostw świata w biathlonie medal zdobyła Polka. 30-letnia Krystyna Pałka zajęła dziś drugie miejsce w biegu pościgowym na 10 km. W zawodach rozegranych w czeskiej miejscowości Nove Mesto wyprzedziła ją tylko Norweżka Tora Berger.

więcej »
Startuje biathlonowy PŚ, Tomasz Sikora ekspertem Eurosportu
28.11.2012 10:51 -

W środę w Oestersund rozpoczynają się indywidualne zmagania nowego sezonu Pucharu Świata w biathlonie. Oprócz czołowych zawodników i zawodniczek świata w rywalizacji nie zabraknie Polaków.

więcej »
Tomasz Sikora zakończył karierę sportową
25.03.2012 16:56 -

Podczas ostatniego dnia mistrzostw Polski w biathlonie Tomasz Sikora oficjalnie ogłosił zakończenie długoletniej kariery. Wicemistrz olimpijski z Turyny ze łzami w oczach i "łamanym głosem" serdecznie podziękował wszystkim za kibicowanie mu w dobrych i słabszych momentach jego kariery biathlonowej.

więcej »
MŚ w biathlonie: Dwa razy dziewiąte
11.03.2012 23:31 -

Bardzo skromny był polski dorobek podczas zakończonych w Ruhpolding (Niemcy) mistrzostw świata w biathlonie. Tylko dwukrotnie biało-czerwonym udało się uplasować w dziesiątce - 9. lokatę zajęła dziś Weronika Nowakowska-Ziemniak w biegu masowym oraz taką samą parę dni temu żeńska sztafeta.

więcej »
Od czwartku w Ruhpolding biathlonowe MŚ
29.02.2012 10:44 -

W dniach 1-11 marca w niemieckim Ruhpolding odbędą się mistrzostwa świata w biathlonie. W najważniejszej imprezie tego sezonu wezmą udział czołowi zawodnicy i zawodniczki świata.

więcej »
Sikora na szarym końcu...
14.01.2012 15:19 -

Sprint biathlonistów na 10 km podczas zawodów o Puchar Świata w czeskiej miejscowości Nove Mesto wygrał Norweg Emil Hegle Svendsen, a obok niego na podium znaleźli się Francuzi - Simon Fourcade i Martin Fourcade.

więcej »
PŚ w biathlonie: Polka w czołówce
13.01.2012 16:25 -

Bieg sprinterski na 7.5 km o Puchar Świata w biathlonie, rozegrany w czeskiej miejscowości Nove Mesto, wygrała Rosjanka Olga Zajcewa. Siódme miejsce zajęła Weronika Nowakowska-Ziemniak.

więcej »
PŚ biathlonistów: Z 26. na 1. miejsce!
17.12.2011 13:07 -

Fantastycznego wyczynu dokonał Niemiec Andreas Birnbacher w biegu pościgowym na 12.5 km podczas zawodów biathlonowych o Puchar Świata w Hochfilzen (Austria). Wystartował dopiero jako 26., ale strzelał bezbłędnie, biegł znakomicie i na mecie zameldował się na czele stawki!

więcej »
PŚ w biathlonie: Polki w czołówce
16.12.2011 15:55 -

Polskie biathlonistki dobrze spisują się w tym sezonie. W dzisiejszym sprincie o Puchar Świata w Hochfilzen (Austria) trzy z nich uplasowały się w czołowej "20", najlepsza była Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zajęła 8. miejsce.