Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon > Wiadomości Biathlon
Monika Hojnisz-Staręga tuż za podium2020-02-23 18:31:00

W ostatnim dniu biatlonowych MŚ Monika Hojnisz-Staręga zajęła czwarte miejsce w biegu masowym na 12.5 km. Polka miała szanse na medal, ale dwa razy spudłowała w pozycji stojąc. Mimo to do końca walczyła o brąz, przegrywając ze Szwedką Hanną Oeberg dopiero na finiszu.

W rozegranym w tygodniu biegu na 15 km Monika Hojnisz-Staręga prowadziła po trzecim strzelaniu nie mając minut karnych. Czwarte strzelanie nie było już tak dobre. Spudłowała dwa razy, co zepchnęło ją na 6. miejsce. Gdyby nie trafiła tylko raz, miałaby brąz. Gdyby strzelała nadal na czysto miałaby oczywiście złoto...

Blisko medalu była też w sobotę nasza żeńska sztafeta. Kinga Zbylut i Monika Hojnisz-Staręga biegły w czołówce, a kapitalnie spisała się Kamila Żuk, która przybiegła pierwsza z przewagą 42 sekund! Magdalena Gwizdoń, niestety, nie utrzymała przewagi. Na mecie była dopiero siódma, ze stratą 50 sekund...

Gwiazdą MŚ była Norweżka Marte Olsbu Roeiseland, która zdobyła medal w każdej z 7 konkurencji. W sumie wywalczyła 5 złotych i 2 brązowe krążki. Wśród mężczyzn brylował jej rodak Johannes Thingnes Boe - zdobył 3 złote i 3 srebrne medale.

Wyniki biathlonowych MŚ w Antholz-Anterselva (Włochy):

Sztafeta mieszana 4x6 km (13.02):

1. Norwegia (Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe)

2. Włochy (Lisa Vitozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer, Dominik Windisch)

3. Czechy (Eva Kristejn Puskarcikova, Marketa Davidova, Ondrej Moravec, Michal Krcmar)

...

17. Polska (Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek)

Sprint 7.5 km kobiet (14.02):

1. Marte Olsbu Roeiseland (Norwegia)

2. Susan Dunklee (USA)

3. Lucie Charvatova (Czechy)

...

28. Monika Hojnisz-Staręga, 47. Kinga Zbylut, 54. Magdalena Gwizdoń, 58. Kamila Żuk)