Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
ME siatkarzy 2021 w Krakowie2021-05-27 23:52:00

Po czwartkowej ceremonii losowania w Helsinkach znane są już składy grup CEV EuroVolley Men 2021. Mistrzostwa kontynentu po raz drugi w historii odbędą się w aż czterech krajach i z udziałem 24 najlepszych drużyn w Europie. Ich kampania rozpocznie się od fazy grupowej, w której każdy zespół rozegra pięć meczów.

ME siatkarzy 2021

GRUPA A (Polska - Kraków):

Polska, Belgia, Serbia, Ukraina, Grecja, Portugalia

GRUPA B (Czechy - Ostrawa):

Czechy, Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czarnogóra

GRUPA C (Finlandia - Tampere):

Finlandia, Rosja, Holandia, Turcja, Hiszpania, Macedonia Płn.

GRUPA D (Estonia - Tallin):

Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Słowacja, Chorwacja


CEV EuroVolley 2021 Men odbędzie się w aż sześciu miastach-gospodarzach w czterech krajach. Organizatorzy mają nadzieję powtórzyć sukces odniesiony przez  Francję, Słowenię, Belgię i Holandię, które były gospodarzami edycji 2019, otwierającej ten nowy rozdział europejskiej siatkówki.


Prezydent CEV Aleksandar Boričić podzielił te uczucia w swoim przemówieniu do śledzących losowanie przed ekranami kibiców: - Chciałbym podziękować czterem gospodarzom za okazanie gotowości do organizacji tegorocznego EuroVolley. W 2019 roku cieszyliśmy się naprawdę niesamowitym doświadczeniem podczas pierwszego turnieju współorganizowanego przez cztery narody, ale życzymy sobie, aby siatkówka nadal ewoluowała i poprawiała się. Jestem przekonany, że z pomocą czterech federacji narodowych oraz ich partnerów i krajowych władz, a także naszych wspaniałych sportowców, sprawimy, że EuroVolley 2021 będzie niezapomnianym przeżyciem na lata.


Wszystkie cztery kraje-gospodarze mogą liczyć na prawdziwie pełnych pasji i doświadczonych fanów, którzy będą mieć nadzieję, że warunki w nadchodzących miesiącach pozwolą, aby jak najwięcej z nich mogło kibicować swoim ulubionym zawodnikom, walczącym o kontynentalne laury.


Oczekiwanie będzie rosło przez całe lato, również dzięki Ambasadorom EuroVolley zaangażowanym w promocję wydarzenia w swoich krajach. Dwóch fińskich bohaterów siatkówki, Lauri Kerminen i Eemi Tervaportti, wzięło udział w DOL w Helsinkach i podzieliło się swoimi uczuciami na scenie. Łatwo było wyczuć, że nie mogą się doczekać meczów puli C w Tampere. EemiTervaportti, rozgrywający reprezentacji Finlandii skomentował skład „polskiej” grupy A: - Wydaje mi się, że grupa A może być najtrudniejsza, biorąc pod uwagę jakość drużyn wylosowanych do tej grupy. Jeśli chodzi o nasz zespół, wiemy, że będzie to ciężka podróż, ale czujemy się gotowi do walki o jak najlepszy wynik w tych zawodach.


Swoje wystąpienie w formie wideo przesłali także przebywający włąśnie na VNL w Rimini polscy ambasadorowie EuroVolleya, reprerzentanci Polski Michał Kubiak i Paweł Zatorski. 


W turnieju wezmą udział wszystkie najlepsze drużyny europejskiej siatkówki, a nowicjusze z Czarnogóry i Macedonii Północnej będą świętować po raz drugi z rzędu swój występ w tych rozgrywkach po debiucie w 2019 roku. Łotwa wraca za to po wyjątkowo długiej przerwie od swojego jedynego jak dotąd występu w ME w 1995 roku, zakończonym zajęciem jedenastego miejsca.


pzps.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty