Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne > Wiadomości ligi zagraniczne
Kicker: Niskie oceny Polaków2010-03-15 14:39:00 ASInfo

Słabe występy w 26. kolejce Bundesligi zanotowali polscy piłkarze. Jakub Błaszczykowski zaliczył asystę w wygranym 4-1 meczu Borussii Dortmund z VfL Bochum, ale redaktorzy magazynu "Kicker" jego występ ocenili jedynie na 3 (1 - "klasa światowa, 6 - "występ poniżej krytyki"). Jeszcze gorsze noty otrzymali Łukasz Piszczek z Herthy Berlin oraz Adam Matuszczyk, który po raz kolejny wystąpił w barwach FC Koeln.


Błaszczykowski miał udział przy bramce zdobytej w 27. minucie przez reprezentanta Egiptu, Mohameda Zidana. Najlepsze oceny w zespole z Dortmundu zdobyli jednak strzelec pierwszego gola, Sebastian Kehl, Lucas Barrios, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz obrońcy Marcel Schmelzer i Neven Subotić.

Kolejną porażkę poniosła natomiast Hertha Berlin. Tym razem drużyna Łukasza Piszczka na własnym stadionie uległa FC Nuernberg, a Polak był jednym z najsłabszych zawodników "Starej Damy" i został oceniony na 4,5. W 77. minucie były zawodnik Zagłębia Lubin został zmieniony przez Artura Wichniarka, który grał zbyt krótko, by mógł zostać uwzględniony w weekendowym rankingu.

Tym razem nie popisał się także Adam Matuszczyk. Reprezentant młodzieżówki zaskoczył formą w porzedniej kolejce, ale już w sobotnim, przegranym 0:1 spotkaniu z FSV Mainz, podobnie jak cała drużyna z Kolonii, zagrał poniżej oczekiwań. Zdaniem redaktorów "Kickera" zasłużył jedynie na 5, a gorsze noty otrzymali jedynie Fabrice Ehret i Maniche.

Bohaterami tej kolejki byli Edin Dżeko i Zvjezdan Misimović, zawodnicy VfL Wolfsburg, które rozgromiło na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 4-0 oraz Stefan Kiessling z Bayeru Leverkusen. Ten ostatni zdobył dwa gole w wygranym w niedzielę przez "Aptekarzy" 4-2 meczu z Hamburgerem SV. Podobnym wyczynem popisał się Dżeko, a Misimović dołożył jedno trafienie.

Po tej kolejce liderem tabeli nadal jest Bayern Monachium, który wyprzedza Schalke 04 Gelsenkirchen oraz Bayer Leverkusen.


ASInfo



więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty