Strona główna > Piłka nożna > Liga Mistrzów > Wiadomośći liga mistrzów
LM (6): Pierwszy gol Piszczka, szesnastka w komplecie2020-12-09 23:29:00

Awans do 1/8 finału wywalczyli: Hiszpania (4): Sevilla, Barcelona, Atlético Madryt, Real Madryt; Niemcy (4): Bayern Monachium, Borussia Dortmund, RB Lipsk, Borussia Mönchengladbach; Anglia (3): Chelsea Londyn, Manchester City, Liverpool; Włochy (3): Juventus Turyn, Lazio Rzym, Atalanta Bergamo; Francja (1): Paris St. Germain; Portugalia (1): Porto.

Liga Mistrzów, 6. kolejka

Wtorek, 8 grudnia

Grupa E

Rennes - Sevilla 1-3 (Rutter 86 karny - Koundé 32, En-Nesyri 45+2, 81)

Sędziowali: Bartosz Frankowski - Marcin Boniek, Jakub Winkler - Daniel Stefański, VAR: Paweł Raczkowski.

Chelsea Londyn - Krasnodar 1-1 (Jorginho 28 karny - Cabella 24)

1. Chelsea     6  14  14-2

2. Sevilla        6  13   9-8

3. Krasnodar  6    5  6-11

4. Rennes      6    1   3-11

Grupa F

Lazio Rzym - Club Brugge 2-2 (Correa 12, Immobile 27 karny - Vormer 15, Vanaken 76)

Zenit St. Petersburg - Borussia Dortmund 1-2 (Driussi 16 - Piszczek 68, Witsel 78)

Łukasz Piszczek (Borussia) strzelił swego pierwszego gola w LM, zszedł w 72. minucie.

Youssoufa Moukoko (Borussia) wszedł w 58. minucie i stał się najmłodszym piłkarzem w LM - 16 lat i 18 dni. Moukoko urodził się w Kamerunie, reprezentuje Niemcy.

Widzów 10 860.

1. Borussia        6  13  12-5

2. Lazio             6  10   11-7

3. Club Brugge  6   8   8-10

4. Zenit              6   1   4-13

Grupa G

Dynamo Kijów - Ferencvaros Budapeszt 1-0 (Popov 60)

Tomasz Kędziora (Dynamo) zagrał cały mecz.

FC Barcelona- Juventus Turyn 0-3 (Ronaldo 13 karny, 52 karny, McKennie 20)

Wojciech Szczęsny (Juventus) na ławce rezerwowych. Delegat UEFA: Marcin Stefański.

1. Juventus        6  15  14-4

2. Barcelona      6  15  16-5

3. Dynamo         6   4   4-13

4. Ferencvaros  6   1   5-17

Grupa H

RB Lipsk - Manchester United 3-2 (Angeliño 2, Haidara 13, Kluivert 69 - Bruno Fernandes 80 karny, Konaté 82 samob.)

Paris St. Germain - İstanbul Başakşehir, mecz przerwany w 14. minucie, zostanie dokończony 9 grudnia o 18:55 z innym składem sędziowskim, holendersko-polsko-włoskim (m.in. Marcin Boniek jako asystent i Bartosz Frankowski jako czwarty sędzia).

Odsunięci zostali Rumuni: Ovidiu Haţegan - Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe - Sebastian Colţescu. Ten ostatni miał użyć rasistowskiego zwrotu pod adresem Pierre'a Webo, członka sztabu drużyny tureckiej. Goście na znak protestu zeszli z boiska, podobnie gospodarze.

Paris St. Germain - İstanbul Başakşehir (Neymar 21, 38, 50, Mbappé 42 karny, 62 - Mehmet Topal 57)

1. PSG                          6  12  13-6

2. RB Lipsk                   6  12  11-12

3. MU                            6   9  15-10

4. İstanbul Başakşehir  6   3   7-18

Środa, 9 grudnia 2020

Grupa A

Bayern Monachium - Lokomotiv Moskwa 2-0 (Süle 63, Choupo-Moting 80)

Maciej Rybus (Lokomotiv) zagrał cały mecz. Robert Lewandowski (Bayern) i Grzegorz Krychowiak (Lokomotiv) nie znaleźli się w szerokim składzie.

FC Salzburg - Atlético Madryt 0-2 (Hermoso 39, Carrasco 86)

Sędzia VAR: Paweł Gil.

Real Madryt - Borussia Mönchengladbach 2-0 (Benzema 9, 32)

1. Real         6 10  11-9

2. Borussia  6  8   16-9

3. Szachtar  6  8   5-12

4. Inter         6  6    7-9

Grupa C

Olympiacos Pireus - FC Porto 0-2 (Otávio 10 karny, Uribe 77)

Manchester City - Olympique Marseille 3-0 (Ferran Torres 48, Agüero 77, Álvaro 90 samob.)

1. MC               6 16  13-1

2. Porto            6 13  10-3

3. Olympiacos  6   3  2-10

4. Marseille      6   3   2-13