Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Porażka wiślaków w dziesiątkę2021-12-11 22:35:00

W 18. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała w Lubinie z Zagłębiem 1-2. Biała Gwiazda grając w dziesiątkę objęła prowadzenie, ale w końcówce gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2-1 (0-1)

0-1 Konrad Gruszkowski 45

1-1 Sasa Żivec 74

2-1 Patryk Szysz 84

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Żubrowski, Pantic, Wójcicki, Dudziński, Poręba - Zhukov, Plewka (anulowana później przez KD), El Mahdioui. Czerwona kartka: Frydrych (Wisła, 23). Widzów 1425.

ZAGŁĘBIE: Hładun - Wójcicki, Simic, Pantic - Chodyna, Starzyński (27 Poręba), Żubrowski (68 Dudziński), Łakomy (54 Ratajczyk), Szysz - Daniel (68 Podliński), Żivec.

WISŁA: Biegański - Gruszkowski (87 Starzyński), Frydrych, Sadlok, Hanousek - Yeboah, Zhukov (46 Plewka), El Mahdioui, Savic (46 Młyński), Hugi (26 Szota) - Kliment (87 Brown Forbes).

Kluczowa dla dalszego przebiegu meczu była 23. minuta, kiedy Frydrych sfaulował wybiegającego na czystą pozycję Żivca. W efekcie wiślak ujrzał czerwoną kartkę. Mimo gry w dziesiątkę, to krakowianie mieli w końcówce I połowy świetne sytuacje. W 39. minucie Kliment wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywnych gospodarzy, ale z 16 m uderzył nad poprzeczką. W 45. minucie El Mahdioui popisał się kapitalnym podaniem do Gruszkowskiego, który uderzył z 6 m, po czym dobił z bliska piłkę odbitą przez bramkarza.

W 48. minucie Białą Gwiazda miała kolejną szansę, z wolnego chytrze strzelił El Mahdioui, ale Hładun odpowiedział efektowną paradą.

Zagłębie z upływem czasu osięgnęło sporą przewagę. W 69. minucie Chodyna trafił z kilkunastu metrów w słupek. Pięć minut później Żivec sfinalizował zespołową akcję strzałem z 13 m w lewe "okienko". Po kolejnych 10 minutach i kolejnej zespołowej akcji Szysz z 4 m uderzył do siatki. W doliczonym czasie lubinianie mieli dwie "setki", ale Biegański wygrał pojedynki sam na sam z Porębą i Szyszem.

Wisła próbowała wyrównać, lecz jedynej okazji nie wykorzystał Gruszkowski, który w 86. minucie główkował zbyt lekko, by pokonać Hładuna.

Statystyka meczu: 22:15 w strzałach, 7:7 w celnych, 56:44% w posiadaniu piłki, 5:5 w kornerach i 114:109 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.