Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Porażka Słoni z portowcami2021-12-04 22:55:00

W 17. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał z Pogonią Szczecin 1-3.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 1-3 (1-2)

0-1 Kamil Grosicki 12

0-2 Jakub Bartkowski 24

1-2 Piotr Wlazło 31 (karny)

1-3 Sebastian Kowalczyk 56 (karny)

Sędziował Łukasz KUźma (Białystok). Żółte kartki: Wlazło, KUkułowicz - Silva, Drygas, Stolarski. Widzów 2054.

BBT: Loska - Grzybek, Tekijaski, Biedrzycki, Kukułowicz (67 Grabowski) - Hubinek, Wlazło, Śpiewak (75 Zeman), Stefanik (86 Orzechowski) - Mesanovic, Gergel (67 Bonecki).

POGOŃ: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Sech, Mata (78 Stolarski) - Silva (75 Drygas), Dąbrowski, Kozłowski (78 Łęgowski), Kowalczyk, Grosicki (75 Parzyszek) - Zahovic (61 Kucharczyk).

- Wygrał zespół lepszy - przyznał po meczu Mariusz Lewandowski, trener drużyny gospodarzy.

Pogoń od początku atakowała. Loska dwukrotnie uratował miejscowych przed utratą gola, ale za trzecim razem skapitulował. Grosicki dostał podanie od Kowalczyka i z lewej strony uderzył celnie z ostrego kąta. Podwyższył niebawem Bartkowski (asysta Kozłowskiego), tym razem z ostrego kąta z prawej strony. Obrońca portowców huknął w "krótki" róg pod poprzeczkę.

W 27. minucie zaświtała nadzieja dla niecieczan. Kozłowski sfaulował Tekijaskiego, potwierdziła to analiza VAR, a Wlazło strzelił karnego w środek bramki. W 45+3. minucie Grzybek mógł wyrównać, lecz Stipica nie dał się pokonać.

Po przerwie szczecinianie dominowali, zdobywając szybko trzeciego gola. Grosicki nabił piłkę w rękę Biedrzyckiego, a karnego pewnie wykonał Kowalczyk. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć w 72. minucie, ale Biedrzycki wybił futbolówkę sprzed linii bramkowej.

Statystyka meczu: 13:12 w strzałach, 6:7 w celnych, 51:49% w posiadaniu piłki, 5:5 w kornerach i 110:113 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.