Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Piłka ręczna: Kraków i Małopolska gospodarzami MŚ 20232021-11-26 16:38:00

Kraków i Małopolska to kolejni gospodarze mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które w 2023 roku zorganizują Polska i Szwecja. Jednym z partnerów turnieju będzie Polska Organizacja Turystyczna.


Miasto Kraków i Województwo Małopolskie to miejsca, które już przy okazji EHF Euro 2016 pokazały, że mogą być domem polskiej piłki ręcznej. Tamtejszy obiekt – TAURON Arena Kraków – był sercem turnieju, a występy reprezentacji Polski kierowanej przez Michaela Bieglera za każdym razem wypełniały trybuny do ostatniego miejsca.


– 28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn to kolejna wspaniała okazja do promocji naszego miasta na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że za sprawą turnieju Kraków przeżyje wielkie sportowe święto z udziałem kibiców z Polski i zagranicy – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Cieszę się, że po raz kolejny do naszego miasta zawita piłka ręczna na najwyższym poziomie. W 2016 roku TAURON Arena Kraków była miejscem rozgrywek wszystkich grupowych spotkań reprezentacji Polski, a także meczu o 3. miejsce i finału Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej   Mężczyzn 2016. Rok wcześniej w naszej hali biało-czerwoni rozegrali kilka spotkań towarzyskich. W ostatnich latach Kraków był także gospodarzem licznych wydarzeń rangi europejskiej i światowej: siatkarskich, kajakarskich, piłkarskich. Mając w pamięci tę udaną współpracę w 2016 roku cieszę się, że do naszego miasta wraca także piłka ręczna i to w postaci najważniejszej imprezy roku 2023.


TAURON Arena Kraków ugości 21 z 61 meczów turnieju, które odbędą się w naszym kraju. Będą wśród nich występy Polaków w rundzie głównej. – Awans naszej drużyny do tej fazy rozgrywek cel podstawowy. Jesteśmy przekonani, że w drugiej połowie stycznia zobaczymy naszą reprezentację w Krakowie – mówi prezes ZPRP Henryk Szczepański. Mistrzostwa świata będą miały po polskiej stronie sześciu gospodarzy. To cztery miasta (Katowice, Płock, Kraków) oraz dwa regiony (Śląsk, Małopolska). Ostatnie Miasto Gospodarza turnieju poznamy na początku grudnia. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie internetowej www.handball23.com. Sprzedaż biletów na mecze w Polsce rozpocznie się w marcu 2022 roku.


zprp.pl

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty