Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Piłka ręczna: Na początek ze Słowenią2020-08-19 23:30:00

Ze Słowenią w Celje i z Holandią w Płocku – wiadomo już gdzie polscy piłkarze ręczni rozegrają swoje mecze na otwarcie kwalifikacji do finałów EHF EURO 2022.


Do starcia ze Słoweńcami dojdzie w czwartek 5 listopada, spotkanie zaplanowano w Arenie Zlotorog w Celje, gdzie swoje mecze rozgrywa mistrz kraju, Celje Pivovarna Lasko.


Trzy dni później, w niedzielę 8 listopada, Polacy podejmą Holendrów w płockiej Orlen Arenie. Pierwszy gwizdek wyznaczono na godz. 18:00.


Z powodu pandemii koronawirusa mecze ze Słowenią i Holandią będą dla zespołu Patryka Rombla pierwszymi od czasu styczniowych mistrzostw Europy. Odwołane zostały m.in. zaplanowane na kwiecień i czerwiec kwalifikacje do Mistrzostw Świata Egipt 2021. Ostatecznie Polacy zagrają w czempionacie globu dzięki „dzikiej karcie”.


Trzecim rywalem naszego zespołu w kwalifikacjach ME 2020 jest Turcja, z którą Polacy zmierzą się dwukrotnie w marcu przyszłego roku. Rewanżowe starcia z Holendrami i Słoweńcami zaplanowano z kolei na przełom kwietnia i maja 2021.


Awans wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup oraz cztery zespoły z najlepszym wynikiem z trzecich miejsc. Gospodarzem turnieju finałowego są Węgry i Słowacja.


zprp.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty