Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
ME w lekkoatletyce: 14 medali biało-czerwonych2022-08-22 23:59:00

W Monachium zakończyły się mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Reprezentacja Polski zdobyła 14 medali: 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych. Aż 12 krążków to dzieło pań!


Polskie medale

Złoto (3)

Aleksandra Lisowska - maraton

Pia Skrzyszowska - 100 m ppł

Wojciech Nowicki - młot

Srebro (6)

Natalia Kaczmarek - 400 m

Ewa Różańska - młot

Katarzyna Zdziebło - chód 20 km

Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała, Ewa Swoboda + Magdalena Stefanowicz i Martyna Kotwiła - sztafeta 4x100 m

Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek + Kinga Gacka i Małgorzata Hołub-Kowalik - sztafeta 4x400 m

Adrianna Sułek - 7-bój

Brąz (5)

Anna Kiełbasińska - 400 m

Anna Wielgosz - 800 m

Sofia Ennaoui - 1500 m

Aleksandra Lisowska, Angelika Mach, Monika Jackiewicz - maraton drużynowo

Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Dominik Kopeć + Mateusz Siuda - sztafeta 4x100 m


Wyniki ME w lekkoatletyce, Monachium, 15-21.08.2022

KOBIETY

100 m:

1. Gina Lückenkemper (Niemcy) 10.99 (.984)

2. Mujinga Kambundji (Szwajcaria) 10.99 (.989)

3. Daryll Neita (W. Brytania) 11.00

4. Ewa Swoboda (Polska) 11.18

5. Imani Lansiquot (W. Brytania) 11.21

...

Magdalena Stefanowicz odpadła w półfinale (11.43 - 14. czas)


200 m:

1. Mujinga Kambundji (Szwajcaria) 22.32

2. Dina Asher-Smith (W. Brytania) 22.43

3. Ida Karstoft (Dania) 22.72

...

Nikola Horowska odpadła w półfinale (23.62 - 20. czas, w elim. 23.32), Marika Popowicz-Drapała w elim. (23.47).


400 m:

1. Femke Bol (Holandia) 49.44

2. Natalia Kaczmarek (Polska) 49.94

3. Anna Kiełbasińska (Polska) 50.29

4. Victoria Ohuruogu (W. Brytania) 50.51

5. Rhasidat Adeleke (Irlandia) 50.53

6. Lieke Klaver (Holandia) 50.56

7. Cynthia Bolingo (Belgia) 50.94

8. Iga Baumgart-Witan (Polska) 51.28

...

Justyna Święty-Ersetic odpadła w półfinale (52.17 - 17. czas).


800 m:

1. Keely Hodgkinson (W. Brytania) 1:59.04

2. Renelle Lamote (Francja) 1:59.49

3. Anna Wielgosz (Polska) 1:59.87

4. Lore Hoffmann (Szwajcaria) 1:59.92

5. Jemma Reekie (W. Brytania) 2:00.31

...

Angelika Sarna (2:02.15 - 14. czas) i Adrianna Czapla (2:04.15 - 15. czas) odpadły w półfinale.


1500 m:

1. Laura Muir (W. Brytania) 4:01.08

2. Ciara Mageean (Irlandia) 4:02.56

3. Sofia Ennaoui (Polska) 4:03.59

4. Katie Snowden (W. Brytania) 4:04.97

5. Hanna Klein (Niemcy) 4:05.49

Ennaoui w elim. 4:02.73 (1. czas).

Eliza Megger odpadła w elim. (4:07.56 - 16. czas).


5000 m:

1. Konstanze Klosterhalfen (Niemcy) 14:50.47

2. Yasemin Can (Turcja) 14:56.91

3. Eilish McColgan (W. Brytania) 14:59.34


10 000 m:

1. Yasemin Can (Turcja) 30:32.57

2. Eilish McColgan (W. Brytania) 30:41.05

3. Lonah Chemtai Salpeter (Izrael) 30:46.37


Maraton:

1. Aleksandra Lisowska (Polska) 2:28:36

2. Matea Parlov Kostro (Chorwacja) 2:28:42

3. Nienke Brinkman (Holandia) 2:28:52

4. Miriam Dattke (Niemcy) 2:28:52

5. Giovanna Epis (Włochy) 2:29:06

...

19. Angelika Mach 2:35:03

26. Monika Jackiewicz 2:37:15

Izabela Paszkiewicz i Katarzyna Jankowska nie ukończyły.


Maraton drużynowo:

1. Niemcy (Miriam Dattke, Domenika Mayer, Deborah Schoeneborn) 7:28:48

2. Hiszpania (Marta Galimany, Irene Pelayo, Elena Loyo) 7:39:25

3. Polska (Aleksandra Lisowska, Angelika Mach, Monika Jackiewicz) 7:40:54

4. Belgia 7:41:35

5. Irlandia 7:48:28


3000 m z przeszkodami:

1. Luiza Gega (Albania) 9:11.31

2. Lea Meyer (Niemcy) 9:15.35

3. Elizabeth Bird (W. Brytania) 9:23.18

4. Alicja Konieczek (Polska) 9:25.15

5. Tugba Guvenc (Turcja) 9:25.58

...

Patrycja Kapała odpadła w elim. (9:59.46 - 22. czas).


100 m ppł:

1. Pia Skrzyszowska (Polska) 12.53

2. Luca Kozak (Węgry) 12.69

3. Ditaji Kambundji (Szwajcaria) 12.74

4. Nadine Visser (Holandia) 12.75

5. Sarah Lavin (Irlandia) 12.86

...

Klaudia Siciarz (13.00 - 10. czas) i Klaudia Wojtunik (13.03 - 11. czas) odpadły w półfinale.


400 m ppł:

1. Femke Bol (Holandia) 52.67

2. Viktoriya Tkachuk (Ukraina) 54.30

3. Anna Ryzhykova (Ukraina) 54.86


Wzwyż:

1. Yaroslava Mahuchikh (Ukraina) 1.95

2. Marija Vukovic (Czarnogóra) 1.95

3. Angelina Topic (Serbia) 1.93


Tyczka:

1. Wilma Murto (Finlandia) 4.85

2. Aikaterini Stefanidi (Grecja) 4.75

3. Tina Sutej (Słowenia) 4.75


W dal:

1. Ivana Vuleta (Serbia) 7.06

2. Malaika Mihambo (Niemcy) 7.03

3. Jazmin Sawyers (W. Brytania) 6.80

...

21. Anna Matuszewicz 5.93


Trójskok:

1. Maryna Bekh-Romanchuk (Ukraina) 15.02

2. Kristiina Makela (Finlandia) 14.64

3. Hanna Minenko (Izrael) 14.45

...

19. Adrianna Szóstak 13.36


Kula:

1. Jessica Schilder (Holandia) 20.24

2. Auriol Dongmo (Portugalia) 19.82

3. Jorinde Van Klinken (Holandia) 18.94

...

14. Klaudia Kardasz 17.27

20. Paulina Guba 16.66


Dysk:

1. Sandra Perkovic (Chorwacja) 67.95

2. Kristin Pudenz (Niemcy) 67.87

3. Claudine Vita (Niemcy) 65.20

...

15. Daria Zabawska 56.54

23. Karolina Urban 54.33


Młot:

1. Bianca Florentina Ghelber (Rumunia) 72.72

2. Ewa Różańska (Polska) 72.12

3. Sara Fantini (Włochy) 71.58

4. Hanna Skydan (Azerbejdżan) 70.88

5. Silja Kosonen (Finlandia) 69.45

...

14. Katarzyna Furmanek 67.62

Malwina Kopron nie zaliczyła rzutu w elim.


Oszczep:

1. Elina Tzengko (Grecja) 65.81

2. Adriana Vilagos (Serbia) 62.01

3. Barbora Spotakova (Czechy) 60.68


Chód 20 km:

1. Antigoni Ntrismpioti (Grecja) 1:29:03

2. Katarzyna Zdziebło (Polska) 1:29:20

3. Saskia Feige (Niemcy) 1:29:25

4. Lyudmila Olyanovska (Ukraina) 1:29:46

5. Valentina Trapletti (Włochy) 1:29:56


Chód 35 km:

1. Antigoni Ntrismpioti (Grecja) 2:47:00

2. Raquel Gonzalez (Hiszpania) 2:49:10

3. Viktoria Madarasz (Węgry) 2:49:58

4. Federica Curiazzi (Włochy) 2:52:06

5. Olga Niedziałek (Polska) 2:53:12


4x100 m:

1. Niemcy (Alexandra Burghardt, Lisa Mayer, Gina Lückenkemper, Rebekka Haase) 42.34

2. Polska (Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała, Ewa Swoboda) 42.61 - rekord Polski

3. Włochy (Zaynab Dosso, Dalia Kaddari, Anna Bongiorni, Alessia Pavese) 42.84

4. Hiszpania 43.03

5. Holandia 43.03

W elim. w sztafecie Niemiec biegła Jessica-Bianca Wessolly (zamiast Lückenkemper), w sztafecie Polski biegły Magdalena Stefanowicz i Martyna Kotwiła (zamiast Skrzyszowskiej i Kiełbasińskiej), w sztafecie Włoch biegła Gloria Hooper (zamiast Kaddari).


4x400 m:

1. Holandia (Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Lisanne De Witte, Femke Bol) 3:20.87

2. Polska (Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek) 3:21.68

3. W. Brytania (Victoria Ohuruogu, Ama Pipi, Jodie Williams, Nicole Yeargin) 3:21.74

4. Belgia 3:22.12

5. Niemcy 3:26.09

W elim. w sztafecie Holandii biegły Andrea Bouma i Laura De Witte (zamiast Saalberg i Bol), w sztafecie Polski biegły Kinga Gacka i Małgorzata Hołub-Kowalik (zamiast Kiełbasińskiej i Baumgart-Witan), w sztafecie W. Brytanii biegły Zoey Clark i Laviai Nielsen (zamiast Ohuruogu i Williams).


7-bój:

1. Nafissatou Thiam (Belgia) 6628 pkt

2. Adrianna Sułek (Polska) 6532

3. Annik Kaelin (Szwajcaria) 6515

4. Noor Vidts (Belgia) 6467

5. Xenia Krizsan (Węgry) 6372

...

9. Paulina Ligarska 6090


MĘŻCZYŹNI

100 m:

1. Lamont Marcell Jacobs (Włochy) 9.95

2. Zharnel Hughes (W. Brytania) 9.99

3. Jeremiah Azu (W. Brytania) 10.13

...

Dominik Kopeć (10.23 - 15. czas) i Przemysław Słowikowski (10.24 - 16. czas) odpadli w półfinale; Adrian Brzeziński odpadł w elim. (10.46).


200 m:

1. Zharnel Hughes (W. Brytania) 20.07

2. Nethaneel Mitchell-Blake (W. Brytania) 20.17

3. Filippo Tortu (Włochy) 20.27

...

Łukasz Żok (20.93 - 21. czas) i Patryk Wykrota (22.84 - 23. czas) odpadli w półfinale.


400 m:

1. Matthew Hudson-Smith (W. Brytania) 44.53

2. Ricky Petrucciani (Szwajcaria) 45.03

3. Alex Haydock-Wilson (W. Brytania) 45.17

...

6. Karol Zalewski 45.62


800 m:

1. Mariano Garcia (Hiszpania) 1:44.85

2. Jake Wightman (W. Brytania) 1:44.91

3. Mark English (Irlandia) 1:45.19

...

Patryk Dobek odpadł w półfinale (1:48.63 - 12. czas), a Mateusz Borkowski (1:47.74) i Kacper Lewalski (1:48.43) w elim.


1500 m:

1. Jakob Ingebrigtsen (Norwegia) 3:32.76

2. Jake Heyward (W. Brytania) 3:34.44

3. Mario Garcia (Hiszpania) 3:34.88

...

7. Michał Rozmys 3:37.63


5000 m:

1. Jakob Ingebrigtsen (Norwegia) 13:21.13

2. Mohamed Katir (Hiszpania) 13:22.98

3. Yemaneberhan Crippa (Włochy) 13:24.83


10 000 m:

1. Yemaneberhan Crippa (Włochy) 27:46.13

2. Zerei Kbrom Mezngi (Norwegia) 27:46.94

3. Yann Schrub (Francja) 27:47.13


Maraton:

1. Richard Ringer (Niemcy) 2:10:21

2. Maru Teferi (Izrael) 2:10:23

3. Gashau Ayale (Izrael) 2:10:29

...

18. Adam Nowicki 2:15:21

49. Arkadiusz Gardzielewski 2:21:34

51. Kamil Karbowiak 2:21:48

Kamil Jastrzębski nie ukończył


Maraton drużynowo:

1. Izrael (Maru Teferi, Gashau Ayale, Yimer Getahun) 6:31:48

2. Niemcy (Richard Ringer, Amanal Petros, Johannes Motschmann) 6:35:52

3. Hiszpania (Ayad Lamdassem, Jorge Blanco, Daniel Mateo) 6:38:44

...

10. Polska 6:58:43


3000 m z przeszkodami:

1. Topi Raitanen (Finlandia) 8:21.80

2. Ahmed Abdelwahed (Włochy) 8:22.35

3. Osama Zoghlami (Włochy) 8:23.44


110 m ppł:

1. Asier Martinez (Hiszpania) 13.14 (.137)

2. Pascal Martinot-Lagarde (Francja) 13.14 (.138)

3. Just Kwaou-Mathey (Francja) 13.33

...

Jakub Szymański (13.66 - 13. czas) i Damian Czykier (13.99 - 22. czas) odpadli w półfinale.


400 m ppł:

1. Karsten Warholm (Norwegia) 47.12

2. Wilfried Happio (Francja) 48.56

3. Yasmani Copello (Turcja) 48.78

...

Krzysztof Hołub (50.12), Sebastian Urbaniak (50.69) i Jakub Olejniczak (51.77) odpadli w elim.


Wzwyż:

1. Gianmarco Tamberi (Włochy) 2.30

2. Tobias Potye (Niemcy) 2.27

3. Andriy Protsenko (Ukraina) 2.27


Tyczka:

1. Armand Duplantis (Szwecja) 6.06

2. Bo Kanda Lita Baehre (Niemcy) 5.85

3. Pal Haugen Lillefosse (Norwegia) 5.75

...

Piotr Lisek (5.50) i Robert Sobera (5.50) odpadli w elim.


W dal:

1. Miltiadis Tentoglou (Grecja) 8.52

2. Thobias Montler (Szwecja) 8.06

3. Jules Pommery (Francja) 8.06

...

Piotr Tarkowski doznał kontuzji w elim.


Trójskok:

1. Pedro Pichardo (Portugalia) 17.50

2. Andrea Dallavalle (Włochy) 17.04

3. Jean-Marc Pontvianne (Francja) 16.94

...

16. Adrian Świderski 15.97


Kula:

1. Filip Mihaljevic (Chorwacja) 21.88

2. Armin Sinancevic (Serbia) 21.39

3. Tomas Stanek (Czechy) 21.26

4. Nick Ponzio (Włochy) 20.98

5. Michał Haratyk (Polska) 20.90

6. Konrad Bukowiecki (Polska) 20.74

...

21. Jakub Szyszkowski 19.19


Dysk:

1. Mykolas Alekna (Litwa) 69.78

2. Kristjan Ceh (Słowenia) 68.28

3. Lawrence Okoye (W. Brytania) 67.14

...

12. Oskar Stachnik 60.36 (w elim. 62.52)

17. Robert Urbanek 60.47 (w elim.)


Młot:

1. Wojciech Nowicki (Polska) 82.00

2. Bence Halasz (Węgry) 80.92

3. Eivind Henriksen (Norwegia) 79.45

4. Paweł Fajdek (Polska) 79.15

5. Mykhaylo Kokhan (Ukraina) 78.48

Fajdek w elim. 79.76 (1. wynik).

13. Marcin Wrotyński 71.86


Oszczep:

1. Julian Weber (Niemcy) 87.66

2. Jakub Vadlejch (Czechy) 87.28

3. Lassi Etelatalo (Finlandia) 86.44


Chód 20 km:

1. Alvaro Martin (Hiszpania) 1:19:11

2. Perseus Karlstroem (Szwecja) 1:19:23

3. Diego Garcia Carrera (Hiszpania) 1:19:45


Chód 35 km:

1. Miguel Angel Lopez (Hiszpania) 2:26:49

2. Christopher Linke (Niemcy) 2:29:30

3. Matteo Giupponi (Włochy) 2:30:34

...

Artur Brzozowski nie ukończył


4x100 m:

1. W. Brytania (Jeremiah Azu, Zharnel Hughes, Jona Efoloko, Nethaneel Mitchell-Blake) 37.67

2. Francja (Meba Mickael Zeze, Pablo Mateo, Ryan Zeze, Jimmy Vicaut) 37.94

3. Polska (Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota, Dominik Kopeć) 38.15 - rekord Polski

4. Holandia 38.25

5. Szwajcaria 38.36

W sztafecie W. Brytanii w elim. biegli Harry Aikines-Aryeetey i Tommy Ramdhan (zamiast Hughesa i Mitchella-Blake'a), w sztafecie Polski w elim. biegł Mateusz Siuda (zamiast Brzezińskiego).


4x400 m:

1. W. Brytania (Matthew Hudson-Smith, Charles Dobson, Lewis Davey, Alex Haydock-Wilson) 2:59.35

2. Belgia (Alexander Doom, Julien Watrin, Kevin Borlee, Dylan Borlee) 2:59.49

3. Francja (Gilles Biron, Loic Prevot, Teo Andant, Thomas Jordier) 2:59.64

...

9. Polska (Szymon Dziuba, Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak, Karol Zalewski) 3:02.95 w elim.

W eliminacjach w sztafecie W. Brytanii biegli Joseph Brier i Rio Mitcham (zamiast Hudsona-Smitha i Dobsona), w sztafecie Belgii biegli Jonathan Borlee i Jonathan Sacoor (zamiast Watrina i K. Borlee), w sztafecie Francji biegł Simon Boypa (zamiast Jordiera).


10-bój:

1. Niklas Kaul (Niemcy) 8545 pkt

2. Simon Ehammer (Szwajcaria) 8468

3. Janek Oiglane (Estonia) 8346

...

Paweł Wiesiołek nie ukończył, wycofał się po 8 konkurencjach (zajmował 9. miejsce).


Klasyfikacja medalowa:

1. Niemcy 7-7-2=16

2. W. Brytania 6-6-8=20

3. Hiszpania 4-3-3=10

4. Grecja 4-1-0=5

5. Holandia 4-0-2=6

6. Polska 3-6-5=14

7. Włochy 3-2-6=11

8. Norwegia 3-1-2=6

9. Ukraina 2-1-2=5

10. Finlandia 2-1-1=4

Dopiero 22. miejsce: Francja 0-4-5=9.

Złote medale zdobyli lekkoatleci 21 krajów. Na podium stanęli przedstawiciele 29 państw.


Multimedaliści:

1. Femke Bol (Holandia) 3-0-0=3 (400 m, 400 m ppł, 4x400 m)

2. Zharnel Hughes (W. Brytania) 2-1-0=3 (złoto 200 m i 4x100 m, srebro 100 m)

=3. Matthew Hudson-Smith (W. Brytania) 2-0-0=2 (400 m, 4x400 m)

=3. Jakob Ingebrigtsen (Norwegia) 2-0-0=2 (1500 m, 5000 m)

=3. Gina Lückenkemper (Niemcy) 2-0-0=2 (100 m, 4x100 m)

=3. Antigoni Ntrismpioti (Grecja) 2-0-0=2 (chód 20 i 35 km)

=7-12. Pia Skrzyszowska 1-1-0=2 (złoto 100 m ppł, srebro 4x100 m)

=13-17. Aleksandra Lisowska 1-0-1=2 (złoto maraton, brąz maraton druż.)

18. Anna Kiełbasińska 0-2-1=3 (srebro 4x100 i 4x400 m, brąz 400 m)

19. Natalia Kaczmarek 0-2-0=2 (400 m, 4x400 m)


Klasyfikacja punktowa (za miejsca 1-8):

1. W. Brytania 220 pkt

2. Niemcy 197

3. Włochy 142.5

4. Hiszpania 132

5. Polska 128

6. Francja 115

7. Holandia 99

8. Szwajcaria 69.5

9. Ukraina 64

10. Szwecja 60


pia.jpg



więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty