Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
Nie żyje Jacques Freitag
02.07.2024 22:20 -

Nie żyje Jacques Freitag, lekkoatleta południowoafrykański, mistrz świata w skoku wzwyż z 2003 roku (Paryż).

więcej »
Zmarł Bob Schul
19.06.2024 12:03 -

16 czerwca, w wieku niespełna 87 lat, zmarł Bob Schul, który na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 1964 r. zdobył złoty medal w biegu na 5000 m. To jedyne złoto dla USA na tym dystansie w historii.

więcej »
Srebro sztafety 4x400 pań
06.05.2024 06:41 -

Polska sztafeta pań 4x400 m zdobyła srebrny medal podczas World Relays Bahamas w Nassau. Biało-czerwone zostały wyprzedzone tylko przez Amerykanki.

więcej »
HMŚ. Dwa medale polskich lekkoatletek
03.03.2024 23:52 -

W Glasgow odbyły się w dniach 1-3 marca 19. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Reprezentacja Polski zdobyła dwa medale - srebro Ewa Swoboda na 60 m i brąz Pia Skrzyszowska na 60 m ppł.

więcej »
Tragiczna śmierć rekordzisty świata w maratonie
11.02.2024 22:31 -

W wypadku samochodowym zginął 24-letni Kenijczyk Kelvin Kiptum, rekordzista świata w maratonie. Śmierć poniósł także jego trener Gervais Hakizimana.

więcej »
100. Międzynarodowy Maraton Pokoju w Koszycach: Jubileusz z rekordami
03.10.2023 00:48 -

W niedzielę, 1 października, w słowackich Koszycach odbył się już 100. Międzynarodowy Maraton Pokoju. Piękny jubileusz najstarszej tego typu imprezy w Europie został uwieńczony nowym rekordem trasy - 2:06.55. ustanowionym przez Kenijczyka Philemona RONO Cheropa. Na starcie pojawiła się nie notowana do tej pory liczba 4515 biegaczy, w tym około 600 Polaków.

więcej »
Mocno nakręcona Natalia Kaczmarek
19.06.2023 14:03 -

Lada dzień rozpoczynają się Igrzyska Europejskie, a to oznacza, że do Polski przyjadą najlepsi sportowcy z Europy. Fani biało-czerwonych liczą na medale naszych zawodników, a tu spore szanse mają nasi lekkoatleci. – Lubię biegać na Stadionie Śląskim. Zawsze fajnie startuje mi się w Polsce, a dodatkowo na tym obiekcie jest bardzo dobra bieżnia. Z tego, co słyszałam, na Igrzyskach będzie mocna obsada, a to zawsze pomaga w osiągnięciu dobrego rezultatu – mówi nasza najlepsza biegaczka na 400 metrów, Natalia Kaczmarek.

23.02.2023 22:50 -

Lekkoatletyka - królowa sportów, po raz trzeci zagości w programie Igrzysk Europejskich, po raz pierwszy odbędzie się to jednak w formule drużynowych Mistrzostw Europy. Radości ze startów na Stadionie Śląskim nie kryje Justyna Święty-Ersetic, jego ambasadorka i multimedalistka olimpijska.