Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Lekka atletyka > Wiadomości LA
HMŚ: Srebro Adrianny Sułek i brąz sztafety2022-03-21 08:28:00

Polski dorobek Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, które odbyły się w Belgradzie to dwa medale: srebro Adrianny Sułek w pięcioboju i brąz sztafety 4x400 m kobiet.


22-letnia Adrianna Sułek wynikiem 4851 pkt pobiła rekord Polski ustanowiony przez Urszulę Włodarczyk 24 lata temu. Zwyciężyła Belgijka Noor Vidts - 4929.


W sztafecie Polki zdobyły brąz. Walka trwała do końca, jak zwykle świetnie na ostatniej zmianie spisała się Justyna Święty-Ersetic.


W biegu na 60 m Ewa Swoboda trochę spóźniła start i zajęła w efekcie 4. miejsce z czasem 7.04. Brąz przegrała o 0.002 sekundy, a piątą i szóstkę, dwie Jamajki, wyprzedziła o 0.005 i 0.006 sekundy! Wygrała niespodziewanie, ale wyraźnie Szwajcarka Mijinga Kambundji - 6.96, przed Amerykankami Mikiah Brisco - 6.99 i Marybeth Sant-Price - 7.04.


Podczas HMŚ padły trzy rekordy świata. Ustanowili je Yulimar Rojas (Wenezuela) - 15.74 w trójskoku, Armand Dupkantis (Szwecja) - 6.20 w skoku o tyczce i Grant Holloway (USA) - 7.29 na 60 m ppł.


KOBIETY

60 m:

1. Mujinga Kambundji (Szwajcaria) 6.96

2. Mikiah Brisco (USA) 6.99

3. Marybeth Sant-Price (USA) 7.04

4. Ewa Swoboda (Polska) 7.04

5. Briana Williams (Jamajka) 7.04

6. Shericka Jackson (Jamajka) 7.04

Pia Skrzyszowska odpadła w pf - 7.17 (14. czas)


400 m:

1. Shaunae Miller-Uibo (Wyspy Bahama) 50.31

2. Femke Bol (Holandia) 50.57

3. Stephenie Ann McPherson (Jamajka) 50.79

4. Justyna Święty-Ersetic (Polska) 51.40

Natalia Kaczmarek odp. w pf - 51.87 (7. czas)


800 m:

1. Ajee Wilson (USA) 1:59.09

2. Freweyni Hailu (Etiopia) 2:00.54

3. Halimah Nakaayi (Uganda) 2:00.66

Angelika Cichocka odpadła w pf - 2:02.01 (8. czas)


1500 m:

1. Gudaf Tsegay (Etiopia) 3:57.19

2. Axumawit Embaye (Etiopia) 4:02.29

3. Hirut Meshesha (Etiopia) 4:03.39


3000 m:

1. Lemlem Hailu (Etiopia) 8:41.82

2. Elinor Purrier St. Pierre 8:42.04

3. Ejgayehu Taye (Etiopia) 8:42.23


60 m ppł:

1. Cyrena Samba-Mayela (Francja) 7.78

2. Devynne Charlton (W-y Bahama) 7.81

3. Gabriele Cunningham (USA) 7.87

Klaudia Wojtunik odpadła w elim. - 8.21 (30. czas)


4x400 m:

1. Jamajka (Junelle Bromfield, Janieve Russell, Roneisha McGregor, Stephenie Ann McPherson) 3:28.40

2. Holandia (Lieke Klaver, Eveline Saalberg, Lisanne De Witte, Femke Bol) 3:28.57

3. Polska (Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka, Justyna Święty-Ersetic) 3:28.59

4. USA 3:28.63

W pf: Baumgart-Witan, Aleksandra Gaworska, Kaczmarek, Święty-Ersetic


Wzwyż:

1. Yaroslava Mahuchikh (Ukraina) 2.02

2. Eleanor Patterson (Australia) 2.00

3. Nadezhda Dubovitskaya (Kazachstan) 1.98


W dal:

1. Ivana Vuleta (Serbia) 7.06 (wcześniej Spanovic)

2. Ese Brume (Nigeria) 6.85

3. Lorraine Ugen (W. Brytania) 6.82


Trójskok:

1. Yulimar Rojas (Wenezuela) 15.74 rekord świata

2. Maryna Bekh-Romanchuk (Ukraina) 14.74

3. Kimberly Williams (Jamajka) 14.62


Tyczka:

1. Sandi Morris (USA) 4.80

2. Katie Nageotte (USA) 4.75

3. Tina Sutej (Słowenia) 4.75


Kula:

1. Auriol Dongmo (Portugalia) 20.43

2. Chase Ealey (USA) 20.21

3. Jessica Schilder (Holandia) 19.48


5-bój:

1. Noor Vidts (Belgia) 4929 pkt

2. Adrianna Sułek (Polska) 4851

3. Kendell Williams (USA) 4680


MĘŻCZYŹNI

60 m:

1. Lamont Marcell Jacobs (Włochy) 6.41 (.407)

2. Christian Coleman (USA) 6.41 (.410)

3. Marvin Bracy (USA) 6.44

Adrian Brzeiński odpadł w elim. - 6.69 (31. czas)

Przemysław Słowikowski odpadł w elim. - dyskw.


400 m:

1. Jereem Richards (Trynidad i Tobago) 45.00

2. Trevor Bassitt (USA) 45.05

3. Carl Bengtstroem (Szwecja) 45.33

Kajetan Duszyński odpadł w pf - 47.21 (11. czas)


800 m:

1. Mariano Garcia (Hiszpania) 1:46.20

2. Noah Kibet (Kenia) 1:46.35

3. Bryce Hoppel (USA) 1:46.51


1500 m:

1. Samuel Tefera (Etiopia) 3:32.77

2. Jakob Ingebrigtsen (Norwegia) 3:33.02

3. Abel Kipsang (Kenia) 3:33.36

7. Michał Rozmys 3:36.71


3000 m:

1. Selemon Barega (Etiopia) 7:41.38

2. Lamecha Girma (Etiopia) 7:41.63

3. Marc Scott (W. Brytania) 7:42.02


60 m ppł:

1. Grant Holloway (USA) 7.39 (w półfinale 7.29 - wyr. rekord świata)

2. Pascal Martinot-Lagarde (Francja) 7.50

3. Jarret Eaton (USA) 7.53

Jakub Szymański odpadł w pf - 7.59 (13. czas)

Damian Czykier odpadł w pf - 7.61 (15. czas)


4x400 m:

1. Belgia (Julien Watrin, Alexander Doom, Jonathan Sacoor, Kevin Borlee) 3:06.52

2. Hiszpania 3:06.82

3. Holandia 3:06.90

4. Polska (Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak, Maksymilian Klepacki, Kajetan Duszyński) 3:07.81

W pf na 3. zmianie biegł Jacek Majewski


Wzwyż:

1. Sanghyeok Woo (Korea Płd.) 2.34

2. Loic Gasch (Szwajcaria) 2.31

3. Gianmarco Tamberi (Włochy) 2.31

3. Hamish Kerr (Nowa Zelandia) 2.31

9. Norbert Kobielski 2.24


W dal:

1. Miltiadis Tentoglou (Grecja) 8.55

2. Thobias Montler (Szwecja) 8.38

3. Marquis Dendy (USA) 8.27


Trójskok:

1. Lazaro Martinez (Kuba) 17.64

2. Pedro Pichardo (Portugalia) 17.46

3. Donald Scott (USA) 17.21


Tyczka:

1. Armand Duplantis (Szwecja) 6.20 rekord świata

2. Thiago Braz (Brazylia) 5.95

3. Christopher Nilsen (USA) 5.90


Kula:

1. Darlan Romani (Brazylia) 22.53

2. Ryan Crouser (USA) 22.44

3. Tomas Walsh (Nowa Zelandia) 22.31

9. Michał Haratyk 20.88, 10. Konrad Bukowiecki 20.79


7-bój:

1. Damian Warner (Kanada) 6489 pkt

2. Simon Ehammer (Szwajcaria) 6363

3. Ashley Moloney (Australia) 6344


Klasyfikacja medalowa:

1. Etiopia 4-3-2

2. USA 3-7-9

3. Belgia 2-0-0

4. Szwajcaria 1-2-0

5. Szwecja 1-1-1

...

22. Polska 0-1-1





więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty