Strona główna > Koszykówka > Wiadomości koszykówka
Setny mecz Sochana w NBA2024-01-25 11:40:00

Środowej nocy San Antonio Spurs podejmowali zajmujących 1. miejsce w konferencji zachodniej Oklahoma City Thunder. Drużyna z Teksasu musiała uznać wyższość rywali 114:140.

Jeremy Sochan przebywając na parkiecie 24 minuty zdobył 2 punkty, trafiając jeden z siedmiu rzutów z gry. Reprezentant Polski do dorobku dodał 5 zbiórek i 4 asysty.

Dla Sochana było to 44. spotkanie w tym sezonie, co oznacza, że do wyrównania rezultatu z poprzednich rozgrywek brakuje mu już jedynie ośmiu meczów. 20-latek świętował dziś też jubileusz setnego spotkania na parkietach NBA. Na liście wszech czasów wśród polskich zawodników zajmuje drugie miejsce, za Marcinem Gortatem, który ma na koncie 806 meczów w najlepszej lidze świata.

Polak ponownie wyszedł w pierwszej piątce, od pierwszej minuty został przydzielony do obrony lidera Thunder Shaia Gilgeousa-Alexandra.