Od środy reprezentacja polskich koszykarzy będzie trenować w Łodzi, gdzie rozegra dwa sparingi przeciwko Słowacji (24 i 25 lipca). Będą one próbą generalną przed eliminacjami do Eurobasketu 2011.
Przygotowania wkraczają w końcową fazę, bowiem 2 sierpnia biało-czerwonych czeka inauguracyjna potyczka w ramach eliminacji. Na rozgrzewkę rywalami będą Gruzini. W kolejnych meczach będzie jednak zdecydowanie trudniej. O kwalifikację trzeba będzie powalczyć z Belgią, Portugalią i Bułgarią.
Podczas zgrupowania w Łodzi będzie trenowało 14 graczy na czele z Marcinem Gortatem, który w miniony weekend zakończył tegoroczną edycję swojego projektu „Gortat Camp”. – Czy nie zabraknie mi sił? Zobaczymy, może się tak stać, ale wtedy drużynę pociągnie Maciek Lampe – przekonuje środkowy Orlando Magic, który w wolnym czasie w trakcie swojego tournee po kraju udawał się na basen bądź siłownię, by utrzymać odpowiednią formę.
W kadrze znajduje się oczekujący na polski paszport Thomas Kelati. Na pewno weźmie udział w spotkaniach kontrolnych, a do początku eliminacji wszystkie formalności powinny zostać dopełnione i stanie się pełnoprawnym członkiem teamu.
Kadra reprezentacji Polski:
Dardan Berisha, Zbigniew Białek, Michał Chyliński, Filip Dylewicz, Marcin Gortat, Adam Hrycaniuk, Thomas Kelati, Paweł Kikowski, Łukasz Koszarek, Maciej Lampe, Adam Łapeta, Łukasz Majewski, Krzysztof Szubarga, Adam Waczyński.
rb