Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Wiadomości Vancouver 2010
Dwunastka na Paraolimpiadę w Vancouver
05.03.2010 22:39 -

W piątek w Warszawie, z udziałem ministra sportu i turystyki Adama Giersza, odbyła się ceremonia wręczenia nominacji zawodnikom, którzy będą reprezentować Polskę podczas X Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich, które w dniach 12-21 marca odbędą się w Vancouver.

więcej »
Klasyfikacja... najgorszych krajów w Vancouver
02.03.2010 09:29 -

Można patrzeć na liczbę zdobytych złotych medali (jak w Polsce), lub ich ogólną liczbę (jak w USA), ale można też na igrzyska olimpijskie w Vancouver spojrzeć... od końca. Tak zrobił "The Wall Street Journal", przyznając swoje medale: żelazny za ostatnie miejsce, blaszany za przedostatnie i wreszcie cynkowy za trzecie od końca.

więcej »
Złota Justyna Kowalczyk już w Kasinie
01.03.2010 19:23 - AnGo

Mistrzyni olimpijska w narciarskim biegu na 30 km - Justyna Kowalczyk - jest już w domu w Kasinie Wielkiej. Przed domem czekał na nią tłum fanów - sąsiadów, przyjaciół, znajomych oraz rzesza dziennikarzy. Rozdała setki autografów i poprosiła o trochę ciszy...

01.03.2010 10:52 -

Królową zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver okazała się norweska biegaczka narciarska Marit Bjoergen, która zdobyła 5 medali, w tym 3 złote.

więcej »
Hokej: Klonowy Liść w blasku olimpijskiego złota
01.03.2010 00:00 - AnGo

Hokeiści Kanady zdobyli olimpijskie złoto po zwycięstwie w finałowym meczu z USA 3-2. Doszło więc do powtórki z 2002 roku, kiedy to w Salt Lake City zespół Klonowego Liścia pokonał Stany Zjednoczone. Cztery lata później - w Turynie - oba zespoły znalazły się poza strefą medalową.

więcej »
KLASYFIKACJA MEDALOWA
28.02.2010 23:57 -

Końcowa klasyfikacja medalowa XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver po 86 konkurencjach

więcej »
Northug zdobył królewskie złoto
28.02.2010 20:55 - MAS

Norweg Petter Northug po fantastycznym finiszu wygrał bieg narciarski na 50 km stylem klasycznym, ostatnią z indywidualnych konkurencji igrzysk olimpijskich w Vancouver. Największym pechowcem dnia był  Szwajcar Dario Cologna, który upadł na ostatnich metrach przed metą.

więcej »
Adam Małysz: Swoje Vancouver wygrałem
28.02.2010 20:38 -

- Co prawda nie mam złota, ale mam dwa srebra, a przegrałem z prawdziwym supermanem. Nie wyszło, bo był tam człowiek, który grał w zupełnie innej lidze. Nie do pokonania. I co najważniejsze, nie odpuściłem. Walka o medale była na serio, z całych sił - podsumowuje olimpijską przygodę ADAM MAŁYSZ.