Strona główna > Inne > Wiadomości inne
120 załóg w Makowie Podhalańskim – rusza Valvoline Rajd Małopolski
07.07.2023 07:24 -

Dziś rusza Valvoline Rajd Małopolski, czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). Łącznie do zawodów zgłosiło się 117 załóg, w tym 56 w ramach RSMP. Zawodników czeka 11 asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 120 km. Prowadzenia w punktacji krajowego czempionatu bronią Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo).

więcej »
Kajetanowicz i Szczepaniak już w Afryce, czas na legendarny Rajd Safari
19.06.2023 14:09 -

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po raz drugi pojawili się w Kenii, by na afrykańskich bardzo wymagających odcinkach specjalnych zmierzyć się z najtrudniejszym rajdem w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Załoga ORLEN Rally Team testowała swoją Škodę Fabię Rally2 evo, którą w najbliższych dniach powalczy o kolejny triumf w tej niezwykle trudnej imprezie.

więcej »
Tour de France: Duńczyk Vingegaard triumfatorem
24.07.2022 23:33 -

25-letni Duńczyk Jonas Vingegaard został triumfatorem kolarskiego wyścigu Tour de France. W ub. roku na trasie Wielkiej Pętli był drugi.

więcej »
Giro d'Italia: Australijczyk triumfatorem
29.05.2022 23:34 -

26-letni Australijczyk Jai Hindley został triumfatorem 105. edycji kolarskiego wyścigu Giro d'Italia.

więcej »
Michał Kwiatkowski triumfatorem Amstel Gold Race
10.04.2022 22:15 -

Michał Kwiatkowski wygrał 56. edycję kolarskiego wyścigu Amstel Gold Race. Na finiszu wyprzedził o centymetry Francuza Benoit Cosnefroy.

więcej »
Zmarł Egon Franke
31.03.2022 23:39 -

W wieku 86 lat zmarł po ciężkiej chorobie Egon Franke, trzykrotny medalista olimpijski w szermierce (złoto i srebro w Tokio 1964, brąz w Meksyku 1968).

więcej »
Zmarł Józef Zapędzki
19.02.2022 12:53 -

W wieku niespełna 93 lat zmarł Józef Zapędzki, dwukrotny mistrz olimpijski w strzelectwie.

więcej »
LA Rams triumfatorami Super Bowl
14.02.2022 09:22 -

56. finał Super Bowl o mistrzostwo zawodowej ligi futbolu amerykańskiego NFL wygrali Los Angeles Rams. W finale, w Inglewood, gospodarze pokonali Cincinnati Bengals 23-20.

więcej »
Zmarł Jan Magiera
10.02.2022 16:56 -

Wczoraj w wieku 83 lat zmarł tragicznie Jan Magiera, wybitny kolarz, uczestnik igrzysk olimpijskich w Tokio w 1964 i w Meksyku w 1968 roku.

więcej »
Zapasy: Dwa brązowe medale klasyków
10.10.2021 20:11 -

W Oslo zakończyły się MŚ w zapasach. W stylu klasycznym Polacy zdobyli dwa brązowe medale: Gewor Sahakian w w 72 kg i Arkadiusz Kułynycz w w. 87 kg.