Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > ARCHIWUM > Inne > Wiadomości inne
14-letni Michał Szubarczyk mistrzem świata w snookerze2025-11-13 20:56:00

Michał Szubarczyk, 14-latek z Lublina, został mistrzem świata amatorów w snookerze. Turniej zorganizowała International Billiards and Snooker Federation, a odbył się w Katarze.


W finale Polak pokonał 5-2 reprezentanta Kataru Alego Alobaidli, byłego mistrza świata amatorów (2023). W półfinale wygrał z Anglikiem Harveyem Chandlerem, a w ćwierćfinale z 3-krotnym mistrzem świata IBSF Pakistańczykiem Muhammadem Asifem (2012, 2019, 2024). Trzecie miejsce w tegorocznych MŚ zajęli Anglik Harvey Chandler i Francuz Nicolas Mortreux.


Vivek Pathak, rzecznik IBSF, napisał o zwycięstwie Polaka: To narodziny nowej ery i pojawienie się kolejnej globalnej supergwiazdy snookera.


Szubarczyk jest drugim 14-latkiem w historii, który wygrał mistrzostwa IBSF, pierwszym był Chińczyk Yan Bingtao w 2014 roku. Jednocześnie jest pierwszym od 16 lat triumfatorem z Europy, od czasu zwycięstwa Anglika Alfiego Burdena w 2009.


Michał Szubarczyk na w dorobku złote medale MŚ U-21 (2024) oraz U-16 i U-18 (2025), jest też tegorocznym wicemistrzem Europy w kategorii open. W rankingu profesjonalistów zajmuje 101. miejsce.


Warto dodać, że w tym roku mistrzem świata U-21 został 18-letni Polak Sebastian Milewski.





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty